כצפוי, הבנק הפדרלי של ארה"ב הודיע אמש (רביעי) כי יוריד פעם נוספת את הריבית ב-0.25%, לרמה של 1.75%. נגיד הבנק, ג'רום פאוול, רמז גם כי תיתכן עוד הורדת ריבית השנה, במידה ומועצת הנגידים תראה בכך צורך למניעת מיתון. בכך מיישר הבנק הפדרלי קו עם הבנק המרכזי האירופאי שהודיע לפני מספר ימים גם הוא על הרחבה מוניטרית.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונגיד הפדרל ריזרב ג'רום פאוול במסיבת עיתונאים בבית הלבן. (צילום: Drew Angerer/Getty Images)

הנשיא טראמפ הגיב להורדה בביקורת, וטען שעל הבנק הפדרלי לבצע קיצוץ חד יותר בריביות. "ג'רום פאוול והבנק הפדרלי נכשלו שוב. אין להם אומץ, אין להם שכל ואין להם חזון!", צייץ.

בשבוע האחרון התבטא טראמפ מספר פעמים בעד הורדת ריבית. בשבוע שעבר צייץ טראמפ שהבנק הפדרלי אחראי לחולשה של ארה"ב במשא ומתן עם סין וקרא לראשי הבנק "מטומטמים". טראמפ קורא באופן קבוע להורדת ריביות, וזכה לביקורות קשות על ניסיונו להתערב בקבלת ההחלטות של הבנק המרכזי.

ההחלטה באה על רקע חשש מהאטה בכלכלה האמריקאית, במטרה להמריץ את המשק ולמנוע מיתון. פאוול אמר על ההחלטה כי הבנק הפדרלי "יפעל כראוי כדי לתמוך בכלכלה האמריקאית" וציין כי "מידע שהתקבל מאז ההתכנסות האחרונה של ועדת השווקים הפתוחים מצביע על כך ששוק העבודה שומר על חוזק ושהפעילות הכלכלית עולה בקצב מתון". בכך הסביר פאוול את ההחלטה להוריד את הריבית ב-0.25% בלבד.​