ארגון עובדי הכבאות הודיע הבוקר (חמישי) על מעבר מערך הכבאות לפעולה במתכונת שבת על רקע פגיעת נציב הכבאות, דדי שימחי, בהסכמים הקיבוציים ובעבודה המאורגנת במערך. "למען הסר ספק, לא תהיה פגיעה ולו הקטנה ביותר במענה המבצעי", הבהיר יו"ר הארגון אבי אנקורי במכתב שנשלח לכבאים ולעובדים.

במכתב, ציין כי אחת הסיבות להודעה היא החלטת הנציב למנוע שינה מכבאים בלילה על מנת שיתפסו "כוננויות" בתחנות בעוד במטה הנציבות או בכל גוף ממשלתי אחר מוצבים שומרים וחברות אבטחה. "שימחי החליט למתוח את הגדרת התפקיד 'כבאי' ומבחינתו שיהיה גם שומר וגם מאבטח. רק מי שלא מבין בכבאות מחליט דברים כאלה",  אמר אנקורי וציין במכתבו כי מניעת השינה עלולה להביא לפגיעה מבצעית ממשית תוך סיכון חיי הכבאים והאזרחים.

השר לביטחון פנים,גלעד ארדן ונציב הכבאות,דדי שמחי (פלאש90)

לצד זאת ציין אנקורי כי הנציבות מסרבת להעביר לוועדי העובדים את כספי הרווחה על-פי ההסכמים הקיבוציים, זאת על אף שישנן הסכמות בנושא עם משרד האוצר  שהועברו לידיה כל הדיווחים המחייבים את ועדי העובדים בנושא זה. עוד טוענים בארגון  רדיפת נציגי עובדים ועובדים נוספים המזוהים עם הוועד ולשינויים תכופים בתנאי  מכרזים לאיוש המשרות הבכירות במערך, תוך איושם ביוצאי צבא שאינם מנוסים בתחום הכבאות – המתועדפים על-פני כבאים ותיקים תוך פגיעה באופק התקדמותם. בעקבות כך, ציינו כי במערך הכבאות חל גל התפטרויות, שלא נראה בו מעולם. עוד צוין כי "הכל בגלל האובססיה של שימחי להפוך ארגון אזרחי לארגון צבאי".

במכתבו מציין אנקורי כי "העובדים ניסו להידבר עם ההנהלה באמצעות מגשר וחתימה על מסמכי הבנות. דבר לא עזר בניסיוננו לשמור על תנאי השכר וההעסקה של הכבאים". אנקורי כותב לעובדים כי "מהיום כולנו ביחד הופכים להיות שומרי הסף של המערך. לא ניתן לחורבן הבית להיות במשמרת שלנו".

מחאת הכבאים נגד החלטות חד צדדיות של הנציב דדי שמחי(יח"צ ארגון הכבאים)

בעבר, עתרה נציבות הכבאים כנגד צעדים ארגוניים שונים של ארגון הכבאים
לבית הדין לעבודה, אשר הבהיר מספר פעמים כי הצעדים ננקטו במידתיות, וכי
אינם מסכנים חיי אדם – ונעשים על רקע משבר חריף ביחסי העבודה במערך,
כמוצא אחרון.

תגובת מערך הכבאות טרם נתקבלה.