לאחר שביתת האזהרה הכללית שהתקיימה ביום חמישי האחרון, גם בשעות אלה ממשיכים עובדי חברת פלאפון בעיצומים. עובדי החברה הפגינו הערב מול ביתו של המנכ"ל רן גוראון ברעננה. במהלך המחאה הניפו העובדים שלטים עליהם נכתב בין היתר "שומרים על הבית. עובדים לפני הכל", "גוראון, 4 מיליון ש"ח בשנה. בושה!", "הקפיטליזם החזירי חזר לחברת פלאפון".

יו"ר ועד עובדי פלאפון, יחיאל שמן, אמר בהפגנה: "יד ימין של מנכ"ל החברה מושכת מיליוני שקלים בשנה והיד השנייה רוצה לזרוק מאות עובדים הביתה ועוד לפני החג. למצב הזה יש הגדרה אחת ברורה: קפיטליזם חזירי. באנו למו"מ בנפש חפצה ובתום לב וגילינו הנהלה מנותקת שרוצה לסגור יחידות ולערוך שינויים ארגוניים בגלל כישלון ניהולי שלה עצמה. לא ניתן לזה לקרות".

הפגנת עובדי פלאפון מול בית המנכ"ל. (צילום: אגף הדוברות בהסתדרות)

מוקדי השירות הטלפוני והפרונטלי החלו אחר הצהרים בעבודה במתכונת מצומצמת. החל מהיום, לא יינתן מענה לטיפול בתקלות רשת על ידי מחלקת הנדסה ומערכות מידע, וחדר הבקרה של החברה יעבוד במתכונת שבת.

הרקע לצעדים הארגוניים הוא פיצוץ במשא ומתן בין ההנהלה וועד העובדים, בעקבות דרישות ההנהלה לסגור יחידות בחברה, לפטר עובדים ולערוך שינויים ארגוניים נוספים באופן חד-צדדי. לאחרונה נחתמו הסכמי סינרגיה עם ועדי העובדים של בזק בינלאומי ושל יס, וכעת מתקיים משא ומתן לגבי עובדי חברת פלאפון.

מפלאפון נמסר: "אנו נמצאים בימים אלה בעיצומו של משא ומתן עם הוועד, נוכח המצב המחריף בענף הסלולר המחייב יישום מהלכי התייעלות וסינרגיה. אנו מכבדים את זכות העובדים לשבות וקוראים לוועד לנהוג באיפוק ובאחריות לטובת עתיד החברה ועובדיה"