עובדי פלאפון ממשיכים במחאה על רקע פיצוץ המו"מ להסדרת תנאיהם בתהליך הסינרגיה בקבוצת בזק, ומונעים החל מהיום מכירת מכשירי סלולרי חדשים – בין היתר מכשירי האייפון החדשים האמורים לצאת לשוק בימים הקרובים. אמש (שני) הפגינו מול ביתו של מנכ"ל החברה רן גוראון ברעננה, והערב (שלישי) צפויים העובדים להפגין מול בית המשנה למנכ"ל דגנית קרמר, בגבעתיים.

״מנכ״ל החברה המרוויח מיליוני שקלים בשנה מעדיף להסתגר במגדל השן שלו במקום לדבר עם העובדים", מסר יו"ר ועד עובדי פלאפון יחיאל שמן . "אנחנו אוהבים את פלאפון והיא מרכז חיינו, אבל אנו מודיעים באופן חד-משמעי שאם לא נראה שינוי מיידי בהתנהלות ההנהלה – לא נאפשר לה להתחיל במכירה המתוכננת לימים הקרובים של המכשירים החדשים״.

במסגרת ההעיצומים פעלו היום מוקדי השירות הטלפוני ומרכזי השירות הפרונטליים ללקוחות של פלאפון במתכונת מצומצמת ולא מתבצעות עבודות תחזוקה הנוגעות לאתר החברה, כולל טיפול בתקלות. בנוסף לכך לא ניתן מענה לטיפול בתקלות רשת על ידי מחלקת הנדסה ומערכות מידע. חדר הבקרה ממשיך לעבוד במתכונת שבת. כמו כן, לא יועברו תשלומים לספקים מכל סוג (ספקי חו"ל, ציוד קצה וכו').

הרקע לצעדים הארגוניים הוא פיצוץ במשא ומתן בין ההנהלה וועד העובדים, בעקבות דרישות ההנהלה לסגור יחידות בחברה, לפטר עובדים ולערוך שינויים ארגוניים נוספים באופן חד-צדדי. לאחרונה נחתמו הסכמי סינרגיה עם ועדי העובדים של בזק בינלאומי ושל יס, וכעת מתקיים משא ומתן לגבי עובדי חברת פלאפון.

מפלאפון נמסר: "אנו נמצאים בימים אלה בעיצומו של משא ומתן עם הוועד, נוכח המצב המחריף בענף הסלולר המחייב יישום מהלכי התייעלות וסינרגיה. אנו מכבדים את זכות העובדים לשבות וקוראים לוועד לנהוג באחריות כלפי ציבור לקוחותינו".