בילאל ערקאווי (31) מנצרת הוא העובד שנפל הבוקר (חמישי) מפיגום באתר בניה ברחוב קזן ברעננה ומותו נקבע במקום. זהו ההרוג ה-68 בתאונות עבודה לשנת 2019, וה-35 בענף הבניין. ממשטרת ישראל נמסר כי "נציגי משרד העבודה בדרכם לזירה. נסיבות התאונה נבדקות".

רוני סלע ראש סניף איחוד הצלה ברעננה סיפר: "בסיוע חובשים מיחידת האופנועים של איחוד הצלה ביצענו החייאה על הפועל עד להגעת צוות ניידת טיפול נמרץ שקבעו את מותו. מדובר בפועל שנפל מפיגום ועקב אופי הפציעות הקשות מהן סבל נקבע מותו בזירת האירוע".

פראמדיק מד״א אלעד דרעי, סיפר: ״הובילו אותנו לתוך אתר הבנייה שם ראינו גבר כבן 40 שוכב על הקרקע, סיפרו לנו שהוא נפל מגובה של מספר קומות. ביצענו בדיקות רפואיות, הוא היה ללא סימני חיים וסבל מחבלה רב מערכתית קשה, ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו״.

משרד העבודה והרווחה הבהיר כי האתר, השייך לקבלן ד.חייק חברה לבניין בע"מ, הפר צו בטיחות שניתן לאתר הבנייה ב 3.10.19 על הפיגום באתר ואיסור שימוש בו עד לתיקונו המלא. במשרד אף טוענים כי העובדים באתר פעלו ללא מנהל עבודה שפיקח במקום, וכן נמצאו באתר ליקוי בטיחות רבים, אשר בגינם האתר נסגר. במקביל לחקירת המשטרה, ראש מינהל הבטיחות בפועל זימן את כלל בעלי התפקידים לשימוע והנושא הועבר גם לרשם הקבלנים להמשך טיפולו.

מוקדם יותר הבוקר שני פועלים כבני 30 נפלו מגובה באתר בנייה במועצה האזורית באר טוביה. שניהם נפצעו באורח בינוני וקל, עם חבלות בגפיים.

פועל נוסף נפצע מחפץ כבד באתר בנייה ברחוב החולה ברמת גן. הוא פונה במצב בינוני עם חבלת ראש וגפיים לבית החולים שיבא בתל השומר.