שי מנשה | ״אבו שיפוצים״ | רחוב הרצל, חיפה

"העסק של מכירת סוכות נפתח פעם בשנה, שבוע וחצי לפני סוכות. אני מוכר בזול אז באים אלי הרבה. בדרך כלל אנשים קונים סכך, עצים, לא סוכה מלאה. סוכה מלאה אני מוכר ב-900 שקל. אזיקונים במחיר הכי זול בארץ, חבילת 100 אזיקונים גדולים ב-25 שקל ואזיקונים קטנים ב-20 שקל, בחנויות זה עולה 40-35 שקל. הסכך הוא של ״סכך נחלים״, החברה הכי טובה שיש, אני מוכר אותו באותם מחירים של כל סכך רגיל. חיתוך עץ לסוכה אני נותן כשירות.

"אם הייתי בבני ברק המצב שלי אולי היה יותר טוב, אבל ברוך השם מסתפקים במועט. בסך הכול קונים פה כ-6,000 איש דברים לסוכה, אבל מצפים ליותר. רק שלושה בערך קנו סוכה מלאה. הרבה מגיעים מהקהילה החרדית, אני גם מפרסם אצלם ב'ביטאון משבצת'.

"לפני 3 חודשים אחי הבכור נפטר ממחלת הסרטן. הייתי קרוב אליו בזמן האחרון, והוא ככה, הדריך אותי לפני, איך למכור, איך להעמיד את העסק. לעשות מחירים זולים, לתת לעם ישראל, כי גם ככה קשה. אני מרגיש שהוא איתי כאן יום יום, כל מה שהוא אמר לי אני עושה. קראו לו איתמר, איתמר מנשה. יש לי עוד אח, איציק, שעובד איתי כאן. אבא שלי גם נפטר מהמחלה ואמא שלי גרה אצלי בבית.

"במשך השנה המקום הזה משמש אותי כמחסן לשיפוצים. אני מתעסק בבניית פרגולות, בשיפוצים כלליים בתוך הבית, עבודות אינסטלציה, וזהו. מה שמיוחד אצלי זה שאני מטפל לקוח-לקוח, לא נעלם פתאום. לפני העסק הזה עבדתי כטבח במסעדה שאני פתחתי 'שיפודי המלך עספור', אבל היו שיפוצים בכביש, רחוב קטן עם שלושה טרקטורים, אז זה לא החזיק. לא הלך לי. בגלל שהתחלתי לעסוק בבניית פרגולות אנשים כל הזמן ביקשו רק כמה קרשים לסוכה, אז החלטתי לפתוח את העסק הזה לפני סוכות.

"אני רוצה לאחל שנה טובה לכל עם ישראל."