משפחת חזות מבאר שבע הגיעה אתמול (שלישי) לבילוי של חול המועד בחוף זיקים. לפתע פגע ברק בעוצמה באזור, וכתוצאה מכך נפגעו חמישה מבני המשפחה: אשר (14) שנפצע באורח אנוש ומותו נקבע כאמור היום בבית החולים, אפרת (21) – גיסתו של אשר – נפצעה קשה, בעלה והאח הבכור אלעזר (24) נפצע בינוני וכך גם שני אחיו אלחנן (17) ואחות נוספת בת 13.

איתמר, אחד האחים סיפר כי הם בילו בחוף ושמעו ברק: "אלחנן אמר להם 'אני מפחד, בוא נתקפל זה לא צחוק'". הוא הוסיף כי הם עפו מעוצמת הפגיעה, "אלעזר ופדות נשארו בהכרה. אלחנן הצליח לקום בכוחות-על, צעק לצעירים שהיו בחוף והם התחילו לברוח. הוא ביקש מהם להזעיק עזרה ואז כשהוא חזר הוא ראה את אפרת, גיסתו, בלי הכרה. הוא עשה עליה פעולות החייאה והתקשר למד"א, שם הסבירו לו מה לעשות".

מזג אוויר סוער (צילום: תומר נויברג/פלאש90)

יו”ר ש”ס, השר אריה דרעי, פרסם הודעת אבל: “בלב המום ומורתח אני שולח תנחומים כנים לרב שמעון חזות שליט״א על הטרגדיה הקשה בהלקח בנו מחמדו הבחור היקר חיים אשר חזות ז״ל בן 14, תלמיד ישיבת נר שמואל, אשר נפגע ממכת ברק פתאומית והשיב את נשמתו הטהורה ליוצרה.

“הרב שמעון חזות שליט״א הינו איש חינוך ותיק ומוערך, מהפעילים הבולטים של תנועת ש״ס בבאר שבע והרוח החיה שמאחורי המהפכה הרוחנית בעיר. אדם המסור בלב ובנפש למען צרכי הרבים ומשקיע את כל מרצו בתחום החינוך.

“בשמי ובשם תנועת ש״ס כולה אנחנו משתתפים בצער המשפחה על האבידה הקשה מנשוא, ומתפללים להחלמתם המהירה של שאר בני המשפחה שנפגעו אף הם ממכת הברק, כלתו מרת אפרת בת שרה הזקוקה לרחמי שמים מרובים\ ובניו אלעזר, איתמר והבת פדות בתוך שאר חולי עמו ישראל. מן השמים תנוחמו ולא תדעו עוד צער”.