משבר פוליטי נוסף בבריטניה: הפרלמנט אישר היום חוק שיעכב שוב את עזיבתה של בריטניה את האיחוד האירופי. פחות משבועיים עד למועד העזיבה הקבוע בחוק, ועל אף התעקשותו של ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון, החוק יאלץ ככל הנראה את הממשלה לבקש דחייה נוספת של תאריך העזיבה שמהאיחוד האירופי.

בוריס ג'ונסון עלה לנאום וקרא לפרלמנט לאשר את ההסכם. "עכשיו זה הזמן של בית המחוקקים הזה לפעול יחד. אני מאמין שהאנשים בבית מצפים ומקווים". אך במקום להצביע על ההסכם, ולמרות שהסיכויים של ג'ונסון להעביר את ההצבעה בבוקר נראו טובים, הפרלמנט בחר לאמץ אחר הצהריים תיקון שהציע ברגע האחרון אוליבר לטווין, אחד מחברי הפרלמנט, שקובע כי לא יצביעו על אישור ההסכם עד שתושלם כל החקיקה הקשורה בו. פירוש הדבר שלא תיערך היום (שבת) הצבעה על ההסכם עצמו.

הצעת החוק שאושרה בפרלמנט היום ברוב של 16 קולות תכפה על הממשלה להביא את הסכם הברקזיט אליו הגיעה עם האיחוד האירופי לאישור הפרלמנט. לטווין, שעומד מאחורי הצע החוק, הוא חבר במפלגתו של ג'ונסון, והוכתר על ידי התקשורת הבריטית כ"מורד שמרני". החוק שאושר, יחד עם 'חוק בן' שמנוע מהממשלה להגיע למצב שבו בריטניה יוצאת מהאיחוד האירופי ללא הסכם, שם את ההסכם החדש של ג'ונסון בסימן שאלה.

מחוץ לפרלמנט התאספו מהבוקר מפיגינים נגד ההסכם שטוענים שעל בריטניה להשאר באיחוד וכי הסכם עזיבה יהיה רע עבור בריטניה. בין המפגינים היו קריאות "אני בריטי אבל גם אירופאי".

ג'ונסון עצמו הודיע כי לא יבקש דחייה נוספת מהאיחוד האירופי, וכי הוא מאמין ביכולתו לפעול בזמן הנותר לו. החברי הפרלמנוט ינסו ככל הנראה לכפות על ג'ונסון לבקש דחייה בימים הקרובים.

ג'ונסון האשים את חברי הפרלמנט בכך שהם מנסים למנוע את יציאת בריטניה מהאיחוד האירופי. "הבה נשמיע את קולנו עבור מחנה המתנגדים והתומכים במשאל העם ונצביע עבור הסכם שירפא את המדינה הזו ויאפשר לכולנו להביע את רצוננו הכן בשותפות וידידות עמוקות עם שכנינו. הסכם שמאפשר לנו ליצור גורל משותף איתם, אבל גם משאיר לנו מקום לבטא את אמוננו במוסדות הדמוקרטיים שלנו" הוא אמר.