הוצאת הספרים 'עם עובד' מבית ההסתדרות תערוך השבוע הפנינג ספרים, הצגות וסדנאות יצירה לכל המשפחה ברחבת בניין ההסתדרות בתל אביב. מנכ"לית עם עובד, חניטל סויסה, אמרה כי: "הציבור מוזמן לבוא וליהנות מהפנינג ספרים ייחודי וחווייתי. אנו נציע ספרים לכל גיל ולכל תחום עניין, במחירים מוזלים במיוחד".

ההפנינג ייערך ברחבת בית ההסתדרות בארלוזורוב 93 תל אביב, החל מתאריך ה-23.10, בימים ד'-ה' וא'-ב', בשעות 13:00-20:00 וביום ו' בשעות 11:00-14:00. במהלכו יוצעו למכירה ספרים בהוצאת עם עובד, במחירים מוזלים של 5-30 שקל לספר: ספרי ילדים ונוער, פרוזה מקור ותרגום, ספרי עיון, קלאסיקות ויצירות עכשוויות.

בנוסף, ייערכו הצגות וסדנאות יצירה וסיפור, בימים ד' ו-ה' בשעות 16:30-17:30 – ההצגות "מיץ פטל" ו"יונתן הבלש", שעת סיפור-ספר הקסמים של גלי וסדנאות ציור בצמר. המבקרים ייהנו גם מפופקורן וצמר גפן מתוק, חופשי. במקרה של מזג אוויר גשום, ייתכנו שינויים.

מדובר בשיתוף פעולה של ההסתדרות, הוצאת עם עובד ועיריית תל אביב-יפו, כחלק מכוונתו של יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, לפתוח את בית ההסתדרות לציבור הרחב ולקיים במקום פעילויות לכל המשפחה. את הפרויקט מוביל מנכ"ל ההסתדרות וראש מטה יו"ר ההסתדרות, עו"ד אופיר אלקלעי.

בחופש הגדול נערכו ברחבת הבניין הקרנות סרטים ולפני מספר שבועות נערך בבניין ההיסטורי סיור אדריכלי במסגרת פרויקט 'בתים מבפנים'. בעתיד, הצהיר יו"ר ההסתדרות, כי בכוונתו להסיר את הגדרות סביב למדשאה הגדולה על מנת להזמין את הציבור הרחב להשתמש בה, ואף להקים במקום מתחם לטובת תנועות הנוער.

'עם עובד' היא מהוצאות הספרים הוותיקות בארץ, והוקמה על ידי ההסתדרות ביוזמת ברל כצנלסון בשנת 1942. היא מוציאה עד היום מדי שנה עשרות כותרים חדשים בתחומים רבים, וכן מדפיסה מחדש מאות ספרים שראו אור בעבר ונחשבים לקלאסיקה של ספרות המקור והתרגום.