שוטרי משטרת ישראל עצרו חשוד שתקף צוות רפואי בבית החולים פוריה, תקף נער שהעיר לו על מעשיו ואף תקף את המאבטחים בבית החולים. ביום ראשון הוגשו כנגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

ב-12 באוקטובר, בשעות הבוקר, התקבל דיווח למוקד 100 של המשטרה על תקיפת צוות רפואי ומאבטחי בית החולים פוריה בתוך שטח בית החולים. שוטרי משטרת ישראל הגיעו לבית החולים ועצרו את החשוד.

מחקירת המשטרה עלה כי כי הנאשם, תושב עראבה בן 44, היה מאושפז בבית החולים בזמן האירוע, בשלב מסוים תקף עובדת של בית החולים וניסה לחנוק אותה בשתי ידיו. נער כבן 16 שהעיר לנאשם על מעשיו ואמר לו כי "זה לא יפה", הותקף גם הוא וידו נשברה. מאבטחי בית החולים שהוזעקו למקום נתקלו אף הם באלימות מצד הנאשם שניסה לתקוף אותם.

כוח משטרה שהגיע למקום עצר כאמור את הנאשם ומעצרו הוארך מעת לעת בבית המשפט על פי בקשת המשטרה. הבוקר עם תום החקירה ומלאכת איסוף הראיות, הוגשו כנגד הנאשם לבית משפט המחוזי בנצרת כתב אישום בעבירות של גרימת חבלה חמורה, תקיפת עובד ציבור, איומים והתנהגות פרועה במקום ציבורי, כמו כן בקשה למעצר עד תום ההליכים.

ממשטרת ישראל נמסר כי היא "לא תאפשר פגיעה בעובדי ציבור על רקע עבודתם, כמו כן עבירות אלימות ובריונות ותמשיך לפעול למיצוי הדין עם העבריינים ולהרחקתם מהחברה."