מלון 'קזינו נגה וורלד' בפנום פן בקמבודיה הוא מלון חמישה כוכבים מוכר ומפורסם, הכולל 1,685 חדרים וסוויטות, אך למרות החלל הענק, זכויות עובדים לא תמצאו שם. אלפי העובדים שם נאבקים על הזכות האוניברסלית לקיים משא ומתן קיבוצי – ביטוי בסיסי לזכותם להתאגד.

במשך כמעט שני עשורים, האיגוד המקצועי המקומי נאבק למען זכויות והכרה מול הנהלה עוינת. בחודש מאי 2019 האיגוד פתח במאבק ציבורי על הזכות לדון על השכר באופן קיבוצי, וכעת הוא מתמודד עם תגובת נגד חריפה מצד ההנהלה. נשיאת האיגוד, צ'ים סיתר, הושעתה מתפקידה ב-20 בספטמבר. היא הואשמה בהפרת כללי החברה, לאחר שסייעה לחבר באיגוד שהוטרד על ידי עובדי הביטחון בגלל חומרי התאגדות שהיו בתיקו.

סיתר, היא חלק מוועדת הצעירים של הפסיפיק ובועדת הנשים באיגוד העובדים העולמי של IUF – האיגוד הבינלאומי של מזון, חקלאות, מלונאות, מסעדות, קייטרינג, טבק. הרוח הגבית והתמיכה של איגוד עובדים מכל העולם, נותנת לאיגודים מקומיים כלים, אסטרטגיות ורוח לחימה, במאבק על זכויותיהם. בעולם בו המסחר והשירותים הם גלובאלים, התאגדות עובדים בגיבוי איגוד בינלאומי יכולה להגיע להישגים גדולים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ב-16 באוקטובר אושרה פה אחד, בפגישה המונית של יותר מ -4,400 החברים באיגוד, המחויבות להילחם בהשעייה של סיתר ולהמשיך במאבקם למען זכויותיהם ומשא ומתן על שכרם באופן קיבוצי. מדובר למעשה בקפיצת מדרגה משמעותית להתאגדות.

חברי האיגוד, הזקוקים לסולידאריות הבינלאומית, במטרה להפעיל לחץ על הנהלת המלון, מאפשרים לרוצים בכך לשלוח מייל להנהלה דרך אתר לייבור סטארט שמהווה פלטפורמה ותמיכה למאבקים מסוג זה:

https://www.iufcampaigns.org/campaigns/show_campaign.cgi?c=1150