עיריית חיפה וראשת העיר עינת קליש-רותם, שוקלת ביצוע 'פיילוט' להעסקת עובדי ניקיון באמצעות חברות קבלן, כך פורסם אתמול (רביעי) באתר החדשות המקומי 'כלבו'. על פי הפרסום, יבוצע הפיילוט ככל הנראה בשכונת הדר, ובמסגרתו לא צפויים פיטורים של עובדי ניקיון הקיימים כיום בעירייה. בעיריית חיפה לא הגיבו לפניית 'דבר' בנושא.

ארגון עובדי העירייה הגיב לפרסום ומסר כי "ארגון העובדים מתנגד מכל וכל להכנסת קבלני כוח אדם לעירייה, הן בתברואה והן בכל אחד מאגפי העירייה השונים, זאת אף אם הדבר לא יגרור אחריו פיטורי עובדים, כפי שצוין בכתבה. עמדתו של הארגון בעניין זה היא נחרצת – לא נאפשר כל הכנסה של חברות קבלן לאגפי העירייה השונים, וכל צעד או ניסיון לעשות זאת ייתקל בהתנגדות ברורה ונחרצת מצד ארגון העובדים".

עובד נקיון. ארכיון, למצולם אין קשר לכתבה. (צילום: מרים אלסטר / פלאש 90)

עוד הוסיף הארגון כי בעבר קבע כבר היועץ הארגוני של הנהלת העיר הקודמת כי יש צורך בהוספת תקני כוח אדם נוספים לאגף התברואה בעיר, לצורך ביצוע הניקיון באופן מיטבי. "היינו מצפים מהנהלת עירייה שלא תנציח תנאים משפילים לעובדי קבלן למען בצע כסף ובריונות במקום לחזק את עובדיה הנאמנים".

כבר בפברואר השנה שבתו עובדי העירייה בטענות על בעיות תקינה ועומסי עבודה. בינואר, הכריז ועד העובדים סכסוך עבודה על רקע פיטוריהם של עובדי ניקיון זמניים. שני הסכסוכים לוו בהתקפות חריפות של קאליש על ארגון העובדים ברשתות החברתיות.