בכנס בו השתתפו כ-200 שחקניות כדורגל מ-16 הקבוצות בליגה הבכירה בכדורגל הנשים בספרד, הודיעו השחקניות על ההחלטה להשבית את הליגה. ההחלטה היא תוצאה של משבר במו"מ עם הקבוצות על הסכם קיבוצי, שיכלול תשלומי שכר מינימום וחוזים זמניים. השבתת הליגה תיכנס ככל הנראה לתוקפה ב-16 בנובמבר, לאחר סיום פגרת הנבחרות.

בחודשים האחרונים קיים ארגון השחקנים בספרד משא ומתן, 18 פגישות, עם קבוצות הכדורגל על הסכם קיבוצי חדש. במהלך המשא ומתן דרש איגוד השחקנים את העלאת שכר המינימום בחוזה מלא לשחקניות מ-16 אלף יורו לעונה ל-20 אלף יורו לעונה. בנוסף, דרשו באיגוד להעלות את התשלום עבור חוזה חלקי ל-12 אלף יורו לעונה, כשהקבוצות מוכנות לשלם לשחקניות בעלות חוזה חלקי רק 8 אלף יורו לעונה.

שוערת קבוצת אתלטיק בילבאו וסגנית ועדת הנשים של איגוד השחקנים אינאהא טירפו אמרה, "זה לא רק מאבק על הכסף, זהו מאבק על הזכויות שלנו. אנו מקוות להגיע להסדר בשלב מסוים, אך היינו צריכות לקבל החלטות דרסטיות, כי הגיע הזמן לכדורגל הנשים. אנחנו מבקשות מינימום זכויות כעובדות. נאבקנו להשיג זאת, הורדנו דרישות, אך לא הושג דבר. עכשיו אנחנו יכולות להילחם ואנחנו סוללות את הדרך לשחקניות אחרות."

את השבתת הליגה הספרדית כדאי לראות כחלק מתהליך ההתעוררות גלובלי בכדורגל הנשים, כששחקניות הכדורגל דורשות את מקומן הראוי על מגרש הכדורגל. הליגה הספרדית נמצאת בפריחה אדירה בשלוש השנים האחרונות והשנה הצטרפה לליגה קבוצת ריאל מדריד, המזרימה כעת כספים לתקציב קבוצת טאקון ואילו מהעונה הבאה טאקון תעבור לבעלות מלאה של ריאל מדריד.

הכדורגל העולמי ימשיך לעקוב אחרי השביתה בכדורגל הנשים הספרדי. אם הקבוצות יענו לבקשות השחקניות ויעלו את הסכומים המשולמים בחוזי השחקניות, הליגה הספרדית תהפוך למקצוענית יותר ויותר שחקניות כדורגל יוכלו לעסוק בענף כמקצוע. ההשפעות של המאבק הזה ישפעו על שחקניות וליגות נוספות שיכולות לקבל השראה ולצאת למאבק דומה מול קבוצות הליגה במדינות שלהן.