חמישה עובדים נפגעו בתאונות עבודה במפעלי תעשייה ברחבי הארץ אתמול (חמישי) והיום (שישי). על אף שסמיכות התאונות זו לזו היא אקראית, היא מציפה את הסיכונים הרובצים לפתחם של עובדי התעשייה, שבמקרים רבים אינם מטופלים כראוי. הפרטים המובאים כאן הם ראשוניים בלבד.

חמישי, 11:33 – אצבעה של עובדת במאפייה נקטעה: אצבעה של עובדת בת 36 במאפיית 'הראשונים' באזור התעשייה עמק שרה בבאר שבע נקטעה, לאחר שנלכדה במכונת בצק – כך דיווחה הקבוצה למאבק בתאונות בניין. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו לה טיפול רפואי ופינו אותה לבית החולים סורוקה במצב קל-בינוני, עם חבלה בגפיים עליונות.

חמישי, שעות אחה"צ – עובד איבד את הכרתו משאיפת אדי חומר רעיל: לפי דיווח של כבאות והצלה, עובד במפעל 'מכתשים' איבד את הכרתו בזמן עבודה במיכל, כתוצאה מאדי חומר רעיל שנשארו במיכל לאחר ריקונו. לומי האש מתחנת באר שבע בבאר שבע חילצו את העובד, והוא הועבר להמשך טיפול רפואי.

שישי, 7:59 – עובד נפגע מנפילת חפץ כבד: עובד בן 33 במפעל באזור התעשיה הישן בראשון לציון נפגע מחפץ כבד שנפל עליו. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי ופינו לבית החולים אסף הרופא פועל בן 33 במצב בינוני עם חבלות בגב ובגפיים.

שישי, 10:05: עובד במפעל נכווה בשליש משטח גופו: עובד במפעל באזור התעשייה החדש בראשון לציון נכווה בפלג גופו העליון במהלך עבודתו. העובד, בן 25, ופונה ע"י כוח מד"א לאחר טיפול רפואי לבית החולים שיבא בתל השומר כשהוא במצב בינוני, עם כ-35% כוויות.

חמישי, 14:09 – עובד נפגע בגבו בנפילה מגובה: העובד, בן 24, נפל במפעל באזור התעשייה בירוחם. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו לעובד טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים סורוקה בבאר שבע במצב בינוני עם חבלה בגב.