"השיח הציבורי על יתרונות הגילוי המוקדם והעלאת המודעות לנושא במקומות העבודה, יכולים לעזור להציל חיים", אמר ארנון בר דוד, יו"ר ההסתדרות על הצטרפות ארגון העובדים הגדול בישראל להעלאת המודעות לסרטן השד, והארת בית ההסתדרות בת"א בוורוד, כמקובל במבנים רבים בעולם במהלך חודש אוקטובר.

יו"ר נעמת חגית פאר, בירכה על הירתמות ההסתדרות ליוזמת נעמת והוסיפה: "אני קוראת לנשים ולגברים לקחת על עצמם מחויבות ולגרום לאישה אחת לפחות בסביבתם הקרובה להתגבר על מחסום הפחד, העצלות והדחיינות ופשוט להיבדק".

לכבוד ציון חודש המודעות לסרטן השד בבית ההסתדרות יו"ר נעמת חגית פאר עונדת צמיד ורוד על ידו של יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד. (קרדיט: אגף הדוברות בהסתדרות)

כ-23,969 נשים שאובחנו עם סרטן השד חיות כיום בישראל, כך עולה מנתוני האגודה למלחמה בסרטן. חודש העלאת המודעות קריטי בעיקר משום שהגורם המרכזי המאפשר החלמה הוא זמן הגילוי של הסרטן. לשמחתנו, ובזכות עבודה רחבה של האגודה ושל גורמים נוספים, ישנה עלייה בגילוי המוקדם – 64% מכלל החולות החדשות, אובחנו עם מחלה בשלב מוקדם בשנת 2016 לעומת 58% בשנת 2005.

מנתוני האגודה למלחמה בסרטן עולה כי ישראל נמצאת במקום ה-26 במספר המאובחנות החדשות לשנה, אך במקום ה-64, מבחינת שיעורי התמותה, כנראה עדות לאבחון מוקדם וטיפול עדכני יעיל. סרטן השד היא המחלה הממאירה השכיחה ביותר בקרב נשים בכל קבוצות האוכלוסייה בישראל (יהודיות, ערביות, "אחרות"). בשנת 2016, אובחנו 5,436 חולות חדשות עם גידול בשד; 4,792 אובחנו עם גידול חודרני ו-644 עם גידול ממוקד.

"לצד הדאגה לבריאות העובדות והעובדים, הפעילות שההסתדרות מקדמת באמצעות נעמת, מהווה אמירה נחרצת על הדברים שחשובים לנו בתור הבית של כלל העובדות והעובדים בישראל", אמר בר-דוד. בית ההסתדרות מואר בוורוד עד סוף החודש לצד שלל פעילויות שנשות נעמת מובילות להגברת המודעות למחלה.