יום לאחר פתיחת שנת הלימודים האקדמית, כ-100 עובדי המשק והמנהלה במכללה האקדמית צפת החלו הבוקר (ב') בשביתה על רקע מבוי סתום במו"מ להסכם קיבוצי ראשון שיסדיר את תנאי העסקתם. בנוסף מוחים העובדים על העסקת עובדות ועובדי ניקיון במכללה כעובדי קבלן ולא בהעסקה ישירה – באופן שיכבד אותם ויבטיח להם תנאי העסקה ראויים יותר.

בשביתה לוקחים חלק כל עובדי המכללה מלבד הסגל האקדמי, ביניהם עובדי משק ואחזקה ועובדי מזכירות. כתוצאה מכך צפויים שיבושים בקיום השיעורים במכללה. הבוקר קיימו העובדים הפגנה במרכז העיר צפת וקיימו צעדת מחאה אל שערי המכללה.

"לאחר שנה וחצי של מו"מ, הגענו לחומה בצורה שהציבו חברי הנהלת המכללה" מסר הבוקר יו"ר ההסתדרות במרחב גליל עליון, יונה פרטוק. "הם מתנגדים לכל סעיפי ההסכם ואף רוצים בלעדיות בהחלטה על ביטחון תעסוקתי לעובדים, וזאת לא נוכל לאפשר".

יו"ר ועד העובדים, שמשון ג'ובאני: "עובדי מכללת צפת מקבלים את השכר הנמוך ביותר בקרב עובדי המכללות בארץ. אנחנו מנסים לתקן עיוותים של שנים רבות ולעצור את היחס הכוחני של ההנהלה כלפינו. אין הידברות אמיתית והמו"מ הוא רק למראית עין בלי רצון של ההנהלה להתקדם".​

תגובת המכללה האקדמית צפת: "בימים אלה מתקיים מו"מ בין המכללה האקדמית צפת ובין הממונה על השכר באוצר שעיקרו שיפור תנאי ההעסקה והשכר של עובדי הסגל המנהלי. למרות ההתקדמות במו"מ ולקראת הדיון המשותף המתוכנן להתקיים ביום רביעי הקרוב אצל הממונה על יחסי העבודה החליטה ההסתדרות על השבתה לא חוקית של השירותים המנהליים במכללה ולמרות זאת אפשרנו את קיום השביתה. הלימודים במכללה מתקיימים כרגיל.  אין בכוונת המכללה להיכנע להכפשות, פגיעה אישית ולאיומים והיא תמשיך לפעול לקידום המו"מ, במטרה להיטיב את תנאיהם של עובדים המנהליים במכללה".