האיחוד האירופי הסכים הבוקר (שני) להארכת תקופת החברות של בריטניה באיחוד האירופי בשלושה חודשים, עם אפשרות לעזיבה מוקדמת במידה והפרלמנט הבריטי יצליח לאשר מתווה עזיבה לפני כן. זאת לאחר שראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, אולץ על ידי הפרלמנט הבריטי לבקש הארכה נוספת בשבוע שעבר, זאת על אף התנגדותו. ג'ונסון ביקש את ההארכה על אף העובדה שהוא אמר בעבר שיעדיף "למות בשולי הדרך" מאשר לבקש הארכה.

דונלד טוסק, נשיא הנציבות האירופית, אמר הבוקר כי האיחוד יסכים להארכה שביקשה בריטניה. זאת על אף ההתנגדות הצרפתית להארכה. "האיחוד האירופי הסכים לקבל את בקשת הממלכה המאוחדת עד ל-31 לינואר 2020" צייץ טוסק. מדובר בהארכה השלישית מאז החלו הליכי העזיבה של בריטניה את האיחוד האירופי.

האיחוד האירופי חזר על האמירה שלא יסכים לשינוי נוסף בתנאי העזיבה, וכי ההחלטה נמצאת בידיים של הפרלמנט והממשלה הבריטית. הממשלה הבריטית תוכל לבצע את העזיבה מוקדם יותר מה-31 לינואר במידה והפרלמנט יאשר את תנאי העזיבה שהוסכמו עם האיחוד.

כעת ינסה בוריס ג'ונסון לאשר את ההסכם בפרלמנט, או להכריז על בחירות מחודשות. מפלגות האופוזיציה הצהירו שלא יתמכו בבחירות מחודשת עד שאיום העזיבה ללא הסכם יוסר לחלוטין. ההארכה שניתנה על ידי האיחוד האירופי תבטיח כי בריטניה לא תעזוב בסוף החודש בלי הסכם, ותאפשר להם לתמוך בקיומן של בחירות.