היום (רביעי) הוא היום האחרון ליריד ספרי הוצאת 'עם עובד' המתקיים ברחבת בית ההסתדרות ברחוב ארלוזורוב 93 בתל אביב. במסגרת היריד שהחל בראשון השבוע  נמכרו מגוון ספרים במחירים מוזלים של 5-30 שקלים, ושורה של הצגות ילדים וסדנאות יצירה לכל המשפחה.

האירוע הוא פרי שיתוף פעולה של ההסתדרות, הוצאת עם עובד ועיריית תל אביב-יפו, כחלק מכוונתו של יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, לפתוח את בית ההסתדרות לציבור הרחב ולקיים במקום פעילויות לכל המשפחה. את הפרויקט מוביל מנכ"ל ההסתדרות וראש מטה יו"ר ההסתדרות, עו"ד אופיר אלקלעי.

מנכ"ל ההסתדרות אופיר אלקלעי בהפנינג הספרים של הוצאת "עם עובד" ברחבת בית ההסתדרות, אוקטובר 2019 (צילום: דוברות ההסתדרות)

"הגיעו אלפי אנשים, הורים וילדים. נהנו ממופעים, הצגות, הקראת סיפורים, קנו ספרים. אני שמח מאוד על שיתוף הפעולה הפורה עם עם עובד, הוצאה ותיקה שלנו, מבית ההסתדרות. עם עובד היא הוצאה איכותית מאוד בת למעלה מ-75 שנים ורלוונטית היום יותר מתמיד" אמר ל'דבר' מנכ"ל ההסתדרות וראש מטה יו"ר ההסתדרות עו"ד אופיר אלקלעי. "אנחנו שמחים מאוד לפתוח את רחבת ההסתדרות לציבור הרחב, וזאת בהתאם לחזונו של יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד לעשות זאת באופן קבוע. הציבור שמגיע פוגש את ההסתדרות, מכיר אותה, מתקרב אליה. ראיתי כמובן גם רבים מעובדי ההסתדרות עם שקיות ספרים שרכשו בימים האחרונים".

הפנינג הספרים של הוצאת "עם עובד" בבניין ההסתדרות (צילום: דוברות ההסתדרות)

"מבחינתנו זו הצלחה מסחררת", אמרה חניטל סוויסה, מנכ"לית עם עובד בשיחה עם 'דבר', "הגיעו כבר המון אנשים ונרכשו אלפי ספרים. שיתוף הפעולה של ההסתדרות, עם עובד ועיריית תל אביב היה מוצלח מאוד" הוסיפה חניטל סוויסה. "'עם עובד' שייכת לחברת העובדים שבבעלות ההסתדרות, ושיתוף הפעולה ביננו הוא יום יומי. לאחרונה הרחבנו את שיתוף הפעולה יחד עם מועדון הצרכנות ביחד בשבילך אשר הציע הנחות לחברי המועדון ברכישת ספרים, אבל פרויקט מהסוג הזה עוד לא היה לנו".

מנכ"לית הוצאת 'עם עובד' חניטל סוויסה עם ילדיה בהפנינג הספרים של הוצאת "עם עובד" ברחבת בית ההסתדרות, אוקטובר 2019 (צילום: דוברות ההסתדרות)

"זה אושר גדול לראות את כל האנשים האלה כאן בדשא של רחבת ההסתדרות", הוסיפה סוויסה, "פרצנו גבולות והגענו לקהלים חדשים. אנשים הגיעו מקרוב ומרחוק. אנשים שאמרו שתמיד רצו להכנס ולהיות בדשא הזה, ופתאום יש להם הזדמנות להביא איתם גם את הילדים, לראות ביחד הצגה, לרכוש ספרים".

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד במנכ"לית הוצאת 'עם עובד' חניטל סוויסה עם ילדיה בהפנינג הספרים של הוצאת "עם עובד" ברחבת בית ההסתדרות, אוקטובר 2019 (צילום: דוברות ההסתדרות)

סוויסה הוסיפה כי היריד עדיין לא נגמר: "הערב עוד מתוכננת שעת סיפור מומחזת לילדים בשעה 16:30 שמבוססת על הספר 'יונתן בלש ממש' של דוד גרוסמן שיצא בהוצאת עם עובד. היריד נמשך ויש בו צמר גפן מתוק ופופקורן שנחלק לילדים, ומבחר גדול של ספרים במחירים מוזלים ואטרקטיביים, הזדמנות אחרונה להנות ממחירים חסרי תקדים, שלא קיימים באף יריד אחר. ממליצה להגיע ליום האחרון".

הפנינג הספרים של הוצאת "עם עובד" בבניין ההסתדרות (צילום: דוברות ההסתדרות)

יו,ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי בהפנינג הספרים של הוצאת "עם עובד" בבניין ההסתדרות (צילום: דוברות ההסתדרות)