הספורטיאדה ה-39 של מרכז הפועל יצאה לדרך היום (רביעי) לדרך באילת. באירוע הספורט העממי הגדול בישראל ישתתפו למעלה מ-10,000 ספורטאים וספורטאיות מ-230 מקומות עבודה ויתחרו ב-14 ענפי ספורט שונים. הספורטיאדה, שמאורגנת על ידי מרכז הפועל וההסתדרות, מסכמת את פעילות הליגה למקומות עבודה. באירוע יקחו חלק גם כ-200 ספורטאים עם מוגבלות.

הבוקר ביקר במקצים השונים של התחרויות יו"ר ההסתדרות בר-דוד, בליווי מנכ"ל ההסתדרות ורמ"ט יו"ר ההסתדרות עו"ד אופיר אלקלעי, ומנכ"ל הפועל יורם אורנשטיין. בר-דוד איחל הצלחה למשתתפים ולמשתתפות, ואמר: "אירוע הספורטיאדה מיישם הלכה למעשה את ערכי ההסתדרות לשוויון ולסולידריות ואת היותה בית לכלל העובדים בישראל. כמי שפועלים כל העת לשיפור תנאי ההעסקה של העובדים, אנו בהסתדרות שמים דגש רב על תנאי הרווחה של העובדים, לרבות השתתפותם בפעילויות תרבות וספורט. בספורטיאדה העובדים מייצגים בגאווה את מקום עבודתם ומרגישים חלק מהמשפחה החזקה והמלוכדת של ההסתדרות".

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד (במרכז, בשחור) ומנכ"ל הפועל יורם אורנשטיין (עומד, שני משמאל) עם קבוצת קט-רגל בספורטיאדה, 30 באוקטובר 2019 (צילום: דוברות ההסתדרות)

כחלק מארבעה עשר ענפי הספורט ביניהם: קט-רגל, כדורגל, כדורסל, כדורשת, טניס, ריצה, שחייה, אופניים, שש-בש ועוד, בספורטיאדה הנוכחית ייקחו חלק למעלה מ-200 ספורטאים ועובדים עם מוגבלויות. זאת, כחלק ממהלכים שמקדמת ההסתדרות בשנים האחרונות, להגדלת מספר האנשים עם מוגבלות המועסקים בכלל מקומות העבודה במשק הישראלי.

זו השנה הרביעית שספורטאים עם מוגבלות נוטלים חלק בספורטיאדה, כאשר לפני ארבע שנים מדובר היה בחמישה ספורטאים בלבד והשנה (כאמור) מעל מאתיים שיתחרו בענפים שונים: שחמטאים עיוורים, רצים עיוורים ולצדם מלווים ללא מוגבלות ורוכבי אופני טַנְדֶם עיוורים, איתם רוכבים ללא מוגבלות המשמשים כקפטנים.

הממונה על תעסוקת אנשים עם מוגבלות בלשכת יו"ר ההסתדרות, גיא שמחי, הודה ליו"ר ההסתדרות בר-דוד על הרוח הגבית והתמיכה במיזמים הרבים שההסתדרות מובילה בתחום, בשיתוף עם ועדי עובדים, מעסיקים וגופי החברה האזרחית.

רוכבי אופני הטנדם בספורטיאדה (צילום: דוברות ההסתדרות)

יו"ר ההסתדרות בר-דוד הודה לאנשים שמילאו תפקיד מוביל בארגון האירוע ובשילוב ספורטאים עובדים עם מוגבלות, בהם יו"ר דירקטוריון הפועל פרוספר בן חמו, מנכ"ל הפועל יורם אורנשטיין שנטל על עצמו תפקיד מרכזי בקידום הנושא, ותא"ל (במיל') מוטי רגב, שהקים את קבוצות אופני הטנדם.

מנכ"ל מרכז הפועל יורם אורנשטיין (שני משמאל) ויו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד (שלישי משמאל) עם קבוצה בספורטיאדה, 30 באוקטובר 2019 (צילום: דוברות ההסתדרות)