על רקע האלימות המשתוללת ברחוב הערבי בישראל, עם 79 נרצחים, מתוכם 11 נשים, מתחילת 2019, מגיעה המחאה לקריית הממשלה. ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל הכריזה על הקמת אוהל מחאה מול משרד ראש הממשלה. כמו כן הכריזה ועדת המעקב על פתיחה בשביתת רעב של הנהגת הציבור הערבי החל מיום ראשון ועד יום שלישי. ועדת המעקב צפויה לערוך מסיבת עיתונאים להצגת מימדי הבעיה ואת דרישותיה, היום (ראשון) בשעה 12 בצהריים במאהל המחאה עצמו.

סוף שבוע רווי אלימות עבר על החברה הערבית, אדם אחד שילם בחייו ולפחות חמישה נוספים נפצעו באירועי ירי שונים ברחבי הארץ. גבר בן 35 נרצח ביום שישי בערב בקטטה שפרצה בין שתי משפחות בכפר טורעאן שבגליל התחתון. שני בני אדם נוספים נפצעו באורח קשה וקל ופונו לבית החולים פוריה. גברים נפצעו מירי בקטטות גם בישובים בסמת טבעון, כפר אבטין ובמוצאי השבת באום-אל פחם.

בשבוע שעבר הכריז ראש הממשלה נתניהו על הקמת צוות בראשות מ״מ מנכ"ל משרד רה״מ, רונן פרץ, שיגבש תוכנית לאומית למיגור האלימות והפשיעה בחברה הערבית בתוך 90 יום. הצוות יכלול את מנכ״לי המשרדים הרלוונטיים והמל"ל. בנוסף הוחלט גם על המשך פעילות מוגברת של המשטרה לשמירה על ביטחון האוכלוסייה ביישובים הערביים. כמו כן, רה״מ הנחה לאתר את המקור התקציבי לפתיחת תחנות משטרה נוספות ביישובים ערביים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר