"יש מסר אחד באהל הזה, כל עוד אין ביטחון לאזרחים שלנו, אנחנו נמשיך את המאבק הזה, וכל פעם נמצא עוד דרך להחריפו", אמרה חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן, בפתח האהל שהוקם בירושלים. בימים הקרובים יתכנסו באהל חברות וחברי הכנסת, וחברי וועדת המעקב וזאת במחאה על האלימות המשתוללת בחברה הערבית, אלימות שגבתה 79 הרוגים מתחילת השנה.

"המאבק ימשיך עד שהממשלה תכין תכנית אופרטיבית עם לוח זמנים ועם הקצאת משאבים הדרושים למלחמה בפשע ובאלימות. אנחנו רוצים לחיות בשלום ללא אלימות ופעשיעה. המאבק הוא לא רק של החברה הערבית, אלא מאבקם של כל האזרחים לחיות בשלום ובלי פשיעה" אמר ח"כ אוסאמה סעדי הבוקר.

אוהל המחאה בירושלים, 3 בנובמבר 2019 (צילום: דוברות הרשימה המשותפת)

סוף השבוע האחרון היה שותת דם ברחוב הערבי. גבר בן 35 נרצח ביום שישי בערב בקטטה שפרצה בין שתי משפחות בכפר טורעאן שבגליל התחתון. בעקבות האלימות בטורעאן פשטו הבוקר (ראשון) עשרות שוטרים על בתיהם של חשודים במעורבות באלימות ועד כה נעצרו 30 חשודים אשר כעת נחקרים בתחנת משטרת כנא וצפויים מעצרים נוספים. האלימות היא תוצא השל סכסוך שהתגלע סביב פיטוריו של אימאם המסגד בכפר.

המשטרה מסרה כי במסגרת הפעילויות המבוצעות בשבוע האחרון בכפר טוראן בוצעו עד כה 67 מעצרים, נחשפה מעבדה ליצור מטענים מאולתרים, נתפסו מטענים מאולתרים ובקבוקי תבערה, נתפסו שני נשקים מסוג קרלו, וסולק מצבור גדול של אבנים שהובאו לכפר מתוך מטרה להשליכם מגגות המבנים.

שני בני אדם נוספים נפצעו באורח קשה וקל ופונו לבית החולים פוריה. גברים נפצעו מירי בקטטות גם בישובים בסמת טבעון, כפר אבטין, חיפה ובמוצאי השבת באום-אל פחם. בנוסף, עשרות פצועים הוהבלו לבתי החולים מקטטה המונית בישוב אבו-סנאן.