מועדונית לילדים עם מוגבלויות נסגרה עם תום שנת הלימודים האחרונה והילדים נותרו ללא מסגרת. המועדונית של עמותת "כוכב הצפון" שמפעילה מסגרות לילדים ונוער עם מוגבלות שכלית בגילאי 21-6 ונותנת מענה ל-17 רשויות שונות באזור הצפון, נסגרה עקב מחסור תקציבי, לאחר שמשרד הרווחה הפסיק לתקצב אותה.

ביוני קיבל ועד ההורים בבית הספר "שחפים" שבמבואות חרמון מכתב מעמותת 'כוכב הצפון' שהפעילה במשך כחודש וחצי את המועדונית, בו הודיעה כי בכוונתה לסגור את המועדונית עקב קשיים במציאת כוח אדם ומחסור בתקציבים. הקושי בהעסקת עובדים טמון בעובדה שלעמותה אין די כסף כדי לשלם לעובדים שכר גבוה משכר מינימום. לדברי ההורים, משרד הרווחה לא השיב לפנייתם.

עוד הוסיפו ההורים כי משמעות הסגירה עבורם היא היעדר פתרון עבור ילדיהם. לדבריהם, רבים מהם נאלצים לצאת מהעבודה בשעה מוקדמת יותר ולוותר על עבודה במשרה מלאה, דבר שמשפיע על רמת הכנסתם.

בית הספר "שחפים" המונה יותר מ-50 תלמידים עם לקויות קשות עבר באופן זמני ממשכנו הקבוע ממבואות החרמון לקיבוץ עמיר. בבית הספר פעלה המועדונית מהשעה 14:30 ועד 18:00 בתקצוב של משרד הרווחה.

ח"כ אילן גילאון פנה בבקשה דחופה למנכ"ל משרד הרווחה ד"ר אביגדור קפלן וביקש ממנו למצוא פתרון מידי עבור הילדים והוריהם: "פיזור הילדים שצריכים את המועדונית לביתם אינו מוסרי. לא יתכן שאי הסכמות לגבי התקציב יגרמו להסרת אחריות המדינה מילדים אלה. אבקש לבדוק נושא זה בדחיפות ולמצוא הסדר זמני הנותן מענה, על מנת להפעיל את המועדונית החשובה חזרה בהקדם".

משרד הרווחה מסר בתגובה: "המועדונית צפויה להיפתח מחדש בימים הקרובים זאת לאחר שהמשרד עשה כל שניתן על מנת להקל על פתיחתה המחודשת. הורי הילדים עודכנו ובקרוב יקבלו הודעה על קליטת ילדיהם בחזרה למסגרת".

למרות תגובת משרד הרווחה, ההורים והעמותה טוענים כי הם לא עודכנו בכך וכן הם טוענים כי התקציב לא עבר.