על רקע היעדר התקציבים והודעת מרכז השלטון המקומי על כוונתו להשבית את  הרשויות ביום חמישי הקרוב, שלח היום (שני) יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד מכתב חריף לראש הממשלה בנימין נתניהו, לשר האוצר משה כחלון ולשר הפנים אריה דרעי, ובו קרא להם להתערב במניעת במשבר החמור ברשויות המקומיות.

"המציאות הפוליטית המורכבת שנכפתה על כולנו בשנה האחרונה ממשיכה לגבות מחיר ומי שממשיך לשלם על כך ביוקר הם אזרחי מדינת ישראל. הקיצוצים הנרחבים בתקצוב הרשויות המקומיות, אשר נוצרו על רקע הוואקום השלטוני, פוגעים בפעילות הרשויות ומאיימים להכניע את כושרן לספק שירותים בסיסיים לתושבים. זו שעת מבחן למנהיגות וחובתכם להתערב לאלתר על מנת למנוע משבר עמוק", כתב בר-דוד.

היום קיימה ועדת הכספים דיון בנוגע לתקציבי הרשויות המקומיות, וזאת לאחר שהנהלת מרכז השלטון המקומי איימה בשביתה אם הנושא לא יפתר. לטענת הרשויות המקומיות, הקיצוץ האחרון בתקציב 2019 וחוסר הוודאות לגבי תקציב 2020 הביאו לעצירת פרויקטים קריטיים, כמו שיפוץ מבני חינוך ומבצע 'מגן הצפון' שאמור למגן ישובים קרובים לגבול.

עוד הוסיף בר-דוד במכתבו "הגענו אל הקו האדום […] הגיעה העת להפשיל שרוולים ולמנוע את קריסתן של הרשויות המקומיות. לא יעלה על הדעת שמקבלי ההחלטות ימשיכו להמתין למי ימצמץ ראשון, תוך הימור על חוסנו של המרקם החברתי במדינת ישראל".

בסיום המכתב כתב יו"ר ההסתדרות כי "מתוך תחושת אחריות עמוקה, הן למצב ברשויות המקומיות והן לעתידה של מדינת ישראל, אני מודיע בכך כי ההסתדרות בראשותי תעניק רוח גבית לרשויות ולמועצות במאבקן לתקצוב ראוי. ככל שלא יימצא פתרון מיידי והולם למצב, נפעל בכל הערוצים שעומדים לרשותנו על מנת לתמוך בצעדים הצפויים שעליהם הכריז מרכז השלטון המקומי".​

חיים ביבס יו"ר מרכז השלטון המקומי אמר בהמשך למכתבו של בר-דוד: "אני מודה ליו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד על האחריות שלו כלפי השלטון המקומי ועובדיו, וכמובן על התמיכה שלו במאבק הרשויות המקומיות לקיום צרכי התושבים, גם במחיר השבתה נדרשת".