ההסתדרות מצטרפת למחאת ההורים נגד מחירי הקייטנות. הכריז יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הודיע היום (שני) כי השנה יופעלו על ידי ההסתדרות, לראשונה, קייטנות במחיר מוזל. הקייטנות יפתחו במסגרת רשת 'הקאנטרי' שמפעילה החברה למרכזי תרבות וספורט שבבעלות ההסתדרות.

מיזם הקייטנות יופעל בתקופת הקיץ בשני מחזורים, בערים הבאות: באר שבע, קריית אתא, חולון, ראשון לציון, רעננה, בת-ים ונס ציונה. מחירן של הקייטנות יהיה נמוך ב-15% ממחיר הקייטנה העירונית כפי שנקבע על ידי העירייה והן יהיו פתוחות להרשמה לכלל הציבור ולא רק לחברי ההסתדרות.

"ההסתדרות היא קודם כל תנועה חברתית" אמר היום ניסנקורן, "ועל כן אחד מתפקידיה המרכזיים הוא לדאוג לשמירת ההגינות כלפי העובדים, גם בהיותם אנשי משפחה. הצורך נולד מהשטח ומתוך מאבק חברתי אמתי של הורים עובדים אשר קורסים תחת הנטל. גם אם הקייטנות שתפעיל ההסתדרות, לא יצליחו לענות על הביקוש הרב, אני רואה בכך צעד משמעותי בדרך לפתרון ומקווה שגופים רבים, ציבוריים ופרטיים כאחד, ינהגו באופן דומה ויצטרפו ליוזמה".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן. ארכיון. צילום: יונתן זינדל / פלאש 90

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן. ארכיון. צילום: יונתן זינדל / פלאש 90

כזכור, בשבועות האחרונים מוחים הורים בכל רחבי הארץ על המחירים הגבוהים, לטענתם, של הקייטנות העירוניות וכן על כך שמשרד החינוך החליט שלא להפעיל השנה קייטנות בבתי הספר. הנושא אף הגיע לדיון בוועדת הפנים והגנת הסביב של הכנסת, שבסיומו הודיע יו"ר הוועדה, ח"כ דוד אמסלם כי אם לא יימצא פתרון על ידי המדינה יגיש הצעת חוק שתגביל את המחירים שאותם יוכלו הרשויות המקומיות לגבות.


גילוי נאות: החברה למרכזי תרבות וספורט שתפעיל את הקייטנות המוזלות נמצאת בבעלות ההסתדרות החדשה, כמו גם חברת 'דבר ראשון' המוציאה לאור אתר זה.