למעלה מרבבה של צופים באוקלנד, ועוד מיליונים של צופים ברחבי העולם, היו מוכנים לכך שהמשחק שנערך לפנות בוקר (שלישי) יהיה האחרון בסדרת הגמר הזו בין הגולדן סטייט ווריירס והקליבלנד קאבלירס. לאחר התצוגה המשכנעת של גולדן סטייט עד כה בסדרה, למעט משחק מס' 3, וכשהתוצאה 1-3 לטובתה, הימור על נצחונה והכתרתה כאלופת ה-NBA לא היה נראה מופרך כל כך.

אך לשני שחקנים שחולמים להביא את האליפות לקליבלנד היו תכניות אחרות, והם פשוט התפוצצו על המגרש. לברון ג'יימס וקיירי אירווינג קלעו לא פחות מ-41 נקודות כל אחד, והובילו את קליבלנד לניצחון 112-97. גולדן סטייט אמנם לא נשברה, אך לא מצאה תשובה הולמת להופעה המדהימה של שני הכוכבים.

לאירווינג היו הלילה לא פחות מ-70% בזריקות לשתי נקודות, להן הוסיף חמש שלשות משבע נסיונות. גם לג'יימס היו נתונים מדהימים: למעלה מ-50% מהשדה, 4 שלשות, 16 ריבאונדים, 7 אסיסטים, 3 חסימות ו-3 חטיפות. להופעה כזו של שני שחקני-על לחבורה של סטיב קר לא הייתה תשובה.

מנגד, הכוכבים של גולדן סטייט אמנם עשו את שלהם, וגם הפגינו רוח לחימה. קליי תומפסון סיים עם 37 נק', סטף קארי עם 25 נק', ואיגואדולה הוסיף 15. הווריירס חסרו את דריימונד גרין המצוין, שהורחק לאחר שהמצלמה תפשה אותו מכה את לברון ג'יימס במפשעתו במהלך משחק מס' 4.

כאמור, הסדרה חוזרת כעת לאוהיו, והשאלה הגדולה היא האם יש לקליבנד עוד מה לסחוט בלימון הזה? האם הכוכבים יצליחו לשחזר את ההופעה המדהימה מאמש, או שגולדן סטייט תתעשת כדי להכריע את הסדרה דווקא בבית היריבה? חובבי הכדורסל הנייטרלים ודאי יקוו לניצחון של קליבלנד, כזה שיעניק לצופים משחק מס' 7 מותח במיוחד, בסדרת הגמר הנהדרת הזו.