עובד בשנות ה-60 לחייו נהרג היום (חמישי) בנפילה מגובה באתר בנייה ברחוב משה סנה בירושלים. העובד , אמין עודה רדאיידה, בן 63 מהעיירה הפלסטינית עובידייה שבמחוז בית לחם, הוא העובד ה-82 שנהרג השנה בעבודתו.

האירוע התרחש בסביבות השעה 13:30 בצהריים. פראמדיק מד״א יעקב ורטהיימר סיפר כי ״כשהגענו למקום ראינו מבנה עם פיגומים, כשבגינה בסמוך שוכב גבר מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה, כשהוא סובל מפגיעת ראש קשה. ביצענו בדיקות רפואיות, אך הוא היה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותו״.

זירת תאונת בניין ברחוב משה סנה בירושלים, בה נהרג אמין עודה רדאיידה, 28 בנובמבר 2019 (צילום: תיעוד מבצעי מד״א)

"שנת 2019 מסתמנת כאחת השנים המדממות בתחום תאונות בעבודה" מסר עו"ד ישראל אסל, היועץ המשפטי של הפורום למניעת תאונות עבודה. "זאת, חרף הקמתה בתחילת השנה של יחידת פלס לחקירת תאונות עבודה בלהב 433. נראה שרשויות המדינה ממשיכות לגלגל את האחריות לבטיחות העובדים ממשרד למשרד, לאחרונה הודיע החשב הכללי במשרד האוצר שלא יפעל לבטל השתתפות של חברות בנייה שאינן שומרות על הבטיחות במכרזים של עבודות ציבוריות שמפרסמת המדינה וגלגל את האחריות למנהל הבטיחות בעבודה במשרד העבודה, הפורום למניעת תאונות עבודה קורא למשרד העבודה, משטרת ישראל והחשב הכללי ולכל יתר גורמי האכיפה לשלב כוחות להגביר את האכיפה וההרתעה באתרי הבנייה, ולמנוע את ההרוג הבא. לכל פועל יש הורים וילדים שמחכים להם בבית".

מוקדם יותר היום, בשעה 8:50, נפל עובד כבן 20 מגובה באתר בניה בדיר אל אסד ופונה לבית החולים נהריה במצב בינוני עם חבלות בגפיים. שלושה עובדים נוספים נפגעו היום באורח קל בתאונות בירושלים, בית שמש ורמת גן.

ביום שלישי נפגע באורח בינוני עובד כבן 40 באתר בניה ברחוב רוטשילד בתל אביב בקריסה של פיגומים בגובה 3 קומות. הוא פונה לבית החולים איכילוב עם חבלות בגפיים.

ביום שני נפגע גבר כבן 28 במהלך עבודתו במפעל באיזור התעשייה מעלה אדומים. הוא פונה לבית החולים הדסה עין כרם עם חבלות בחזה ובגפיים העליונות.

ביום ראשון נפגע באורך קשה עובד כבן 20 שנפל מגובה במפעל בשגב שלום. הוא פונה לבית החולים סורוקה עם חבלת ראש.