אליצור נווה דוד רמלה השיגה ניצחון חשוב אמש (חמישי) במסגרת גביע היורוקאפ, שמקרב אותה בצעד גדול לעבר העלייה של הקבוצה לשלב הבא של הטורניר האירופאי. רמלה השלימה ניצחון שני על הקבוצה הפולנית גורזוב בתוצאה 88:95. הובילו את רמלה לניצחון טיפני מיטשל 30 נק' ועדן רוטברג 18 נק'. 

רמלה השיגה את ניצחונה השלישי מתוך חמישה משחקים בשלב הבתים וכעת נשאר לה רק עוד משחק חוץ אחד כנגד ברנו הצ'כית, אותה חייבת לנצח כדי להבטיח סופית את המקום בשלב הבא. לאחר חמישה מחזורים נוצר מצב בבית המוקדם שרמלה ובוטאש הטורקית מובילות את הבית עם 3 ניצחונות ו-2 הפסדים כ"א ואילו ברונו וגורזוב נמצאות במקומות 3 ו-4 עם 2 ניצחונות ו-3 הפסדים. רמלה גם יכולה להפסיד עד 23 נק' הפרש ולהעפיל לשלב הבא, אם בוטאש הטורקית תנצח בביתה את גורוזוב הפולנית. במקרה שברונו תנצח ביותר מ-23 נק' או תנצח את רמלה ובמקביל גורוזוב הפולנית תנצח את בוטאש, אליצור רמלה תודח מהמשך הטורניר ומי שיעפילו יהיו בוטאש וגורוזוב. 

עדן רוטברג במדי אליצור רמלה מול חולון בליגת אתנה ווינר (צילום: קובי אליהו, באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל)

זהו ניצחון החוץ הראשון של רמלה העונה בטורניר, בעקבות משחק התקפי משובח של השחקניות, רמלה סיימה את המשחק עם 50.7% מהשדה ו-אחוז מרשים מהשלוש עם 47.6%. עדן רוטנברג נתנה את משחקה הטוב ביותר עד כה בטורניר עם 18 נקודות ו-4 מתוך 4 לשלוש נקודות. טיפני מיטשל ממשיכה להיות בלתי ניתנת לעצירה במסגרת האירופאית ומחזיקה ממוצע של 25.6 נק' למשחק, מה שמציב אותה במקום השלישי הכללי בממוצעי הנק' ו בכל היורוקאפ. 

רמלה חזרה העונה לטורניר האירופאי השני בחשיבותו לאחר היעדרות של 7 שנים. אם רמלה תסיים ראשונה היא תעלה ישירות לשלב שמינית הגמר ואילו אם תסיים במקום השני, היא תתמודד עם קבוצה אחרת שסיימה במקום השני באחד הבתים המקבילים. כדי להגיע להישגים ולשלבים הגבוהים של הטורניר, רמלה תצטרך להמשיך להשתפר לאורך העונה במטרה להצליח להתמודד שווה מול שווה מול הקבוצות החזקות בטורניר.

לכדורסל הישראלי יש מסורת נפלאה במפעל השני בחשיבותו באירופה עם זכייתה של אליצור רמלה בשנת 2011, הגעה של א.ס רמת השרון לגמר ב-1999 ו-3 הופעות ישראליות בחצי הגמר לאורך השנים האחרונות. בשבוע הבא רמלה תנסה להמשיך לכתוב עוד פרק חשוב בהיסטוריה של כדורסל הנשים הישראלי.