עובד נפצע באורח קשה לאחר שנפל הערב (שלישי) לבור בשטח אוניברסיטת בר אילן.

ארבעה צוותים של כוחות הכיבוי והיחידה לחילוצים מיוחדים פעלו כדי לחלץ את העובד, גבר כבן 50, שנפל לבור סבוך כבלי חשמל. לאחר שסיימו הכבאים את פעולת החילוץ המורכבת, צוות של חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו לעובד טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים שיבא בת השומר כשהוא סובל מפגיעה רב מערכתית.

זירת התאונה בבר אילן (צילום: תיעוד מבצעי כבאות והצלה)

חובש רפואת חירום על אופנוע מד"א, אלחנן גרוניך ופאראמדיקית מד"א, ירדן קוריאט סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו בור מלא בכבלי חשמל בעומק של כ-3 מטרים. הסטודנטים שחלפו במקום והזניקו אותנו אמרו לנו שאדם שעבד במקום נפל לתוך הבור. ניסינו לתקשר איתו ולמקום הגיעו הכבאים שהחלו בפעולות חילוץ מורכבות מהבור. במהלך החילוץ הוא תיקשר עם הצוותים בהכרה מעורפלת. מיד כשחולץ הוא קיבל טיפול רפואי מציל חיים ופונה להמשך טיפול בבית חולים שיבא בתל השומר כשמצבו קשה והוא סובל מחבלה רב מערכתית."

מוקדם יותר אחר הצהריים התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב לכיש על עובד בן 46 שנפצע במהלך עבודתו באתר בניה ברחוב צה"ל באשדוד. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים אסותא באשדוד במצב בינוני עם חבלה בחזה.

כשעה קודם לכן התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב שרון על עובד בן 36 שנפצע במהלך עבודתו באתר בנייה בשדרות ברוך בוארון בחדרה. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים הלל יפה במצב בינוני, עם חבלות בגפיים העליונות.