מרפאות השיניים של קופת החולים מאוחדת בכל רחבי הארץ הפסיקו היום (רביעי) את עבודתן בין השעות 13:00 ל-14:00, זאת במחאה על אירוע אלימות קשה במהלכו תקף אתמול (שלישי) מטופל את מנהל מרפאת השיניים בפרדס חנה ואת צוות העובדים.

מוועד עובדי רופאי השיניים של מאוחדת נמסר כי "אנו רואים בחומרה רבה את מעשה האלימות הקשה וחסר התקדים שננקט אתמול כנגד העובדים, ושאף גרם למרפאה נזקים קשים והרס רב לציוד. מחובתה של הנהלת הקופה לדאוג, בראש ובראשונה, לשלומם וביטחונם של הרופאים וצוות העובדים במרפאות השיניים."

עוד הוסיפו כי "על מנת להביע את מחאתנו כנגד הפגיעה בביטחונם ובשלומם של רופאי השיניים במרפאות, החלטנו, בגיבוי ההסתדרות, להפסיק את כלל הפעילויות בכל מרפאות השיניים למשך שעה אחת. בשעה 14:00 נמשיך לספק את השירות המסור למטופלים ובמקביל, נמשיך לוודא שביטחונם ושלומם של עובדי המרפאות איננו הפקר."

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

יו"ר הסתדרות המעו"ף עו"ד גיל בר-טל הוסיף כי "אנו לא נאפשר כל גילוי אלימות כלפי עובדים ולא נעבור על כך לסדר היום. אנחנו מבקשים מהנהלת קופ"ח מאוחדת וממערכת אכיפת החוק להגן על הרופאים וצוות העובדים ולוודא שמקרים שכאלה לא יחזרו."

מקופת חולים מאוחדת נמסר בתגובה: "מנכ"לית מאוחדת, סיגל רגב רוזנברג, הכריזה על מדיניות של אפס סובלנות לאלימות במתקני הקופה בכלל ונגד צוות רפואי או מינהלי בפרט. הנהלת הקופה מגישה תלונה למשטרה בכל מקרה שכזה ובוחנת את הצעדים החוקיים על מנת להפסיק מתן שירות לנוקטים באלימות."