ההסתדרות הכריזה היום (ראשון) על סכסוך עבודה בבנק הפועלים. לדברי ההסתדרות, על רקע מבוי סתום במשא ומתן לחתימה על הסכם שכר חדש ו"פגיעה בתנאי העבודה". הסכסוך רלוונטי לכ-7,500 עובדים בכל רחבי הארץ.

הסכם השכר הקודם בבנק הסתיים כבר לפני שנתיים, ומאז נמצאים הצדדים במשא ומתן, אולם לטענת ההסתדרות, מסרבת הנהלת הבנק לשפר את שכרם של העובדים, ו"גוררת רגליה" במשא ומתן. בנוסף, בהסתדרות טוענים כי ההנהלה אף צמצמה משרות בבנק ונקטה בשורה של הליכי התייעלות חד צדדיים. בעקבות כך, מסבירים בהסתדרות, נוצר עומס על עובדי הבנק בכלל ועל עובדי הסניפים בפרט, והורעו תנאי עבודתם. עוד הוסיפו בהסתדרות כי "הנהלת הבנק אף דרשה לאחרונה להגדיל את מספר העובדים המועסקים בחוזים אישיים, על מנת לכרסם בכוחה הארגוני של נציגות העובדים."

לארגון העובדים נודע כי בעלי המניות בבנק זכו בעקבות מהלך מכירת מניות חברת הבת ישראכרט, בדיווידנדים בעלות כמיליארד שקלים. זאת, בעוד שהעובדים לא זכו לכל מענק או תגמול בעקבות המכירה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מבנק הפועלים נמסר בתגובה: "התקיימו מספר דיונים של צוותי המו״מ במטרה להגיע להסכם הוגן ואחראי. שלב הדיונים טרם מוצה. אנו קוראים לוועד העובדים להמשיך את המשא ומתן לטובת כל בעלי העניין לרבות העובדים".