עובדי משרד התחבורה קיימו היום (ראשון) אסיפות הסברה בכל יחידות המשרד ברחבי הארץ בין השעות 11:00-13:00. הנהלת המשרד הודיעה כי "בעקבות עיצומים ואסיפות הסברה עליהם החליטו עובדי אגף הרישוי במשרד התחבורה החל מהשעה 11:00 בבוקר ייסגרו כל סניפי משרד הרישוי ברחבי הארץ לקבלת קהל, עד סוף היום".

מההסתדרות נמסר כי הצעדים ננקטים במחאה על רפורמות ומהלכים חד-צדדיים שמקדמת הנהלת משרד התחבורה. "ההסתדרות והעובדים קוראים להנהלת משרד התחבורה לשוב לשולחן המשא ומתן ולפתור את המחלוקות בהידברות ובהסכמה, על מנת למנוע את החרפת הצעדים", נכתב בהודעת ההסתדרות.

העובדים מוחים, בין היתר, על הוצאת פעולות שונות ממשרדי הרישוי לדואר ולמיקור חוץ, ביטול יחידות במשרד ללא הסכמה עם נציגות העובדים, קליטת עובדים בחוזים אישיים באופן היוצר פערי שכר בין העובדים ועוד.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ממשרד התחבורה נמסר כי "הנהלת המשרד מתנצלת על אי הנוחות לקהל הפונים למשרדי הרישוי ומדגישה כי את מרבית השירותים ניתן לקבל כיום בערוצים החלופיים: באינטרנט, במוקד הטלפוני 5678*, בדואר ובעמדות השירות האוטומטיות (רישיומט) הממוקמות בסניפי הסופר פארם (עם כרטיס אשראי של בעל הרישיון).

"יצוין כי כיום הנהגים פטורים מלהחזיק רישיון רכב או רישיון נהיגה. לחילופין, ניתן להזדהות בפני השוטרים באמצעות תעודת זהות או דרכון. בנוסף לכך, ניתן כיום לבצע טסט במכון רישוי, לאחר תשלום אגרת הרישוי לרכב באינטרנט או במוקד הטלפוני, מבלי להצטייד ברישיון הרכב המשולם."