שרה שסטרם (Sarah Sjöström), השחיינית השוודית בת ה-26, ממשיכה לזכות בתארים ולשבור שיאים. שסטרם זכתה ביום ראשון בכבוד המיוחד והוכתרה ל-MVP הראשונה של ליגת השחייה הבינלאומית, ה-ISL. זוהי העונה הראשונה של הליגה, בה מתחרים השחיינים הטובים בעולם בקבוצות מעורבות של גברים ונשים. בדרך לתואר, שסטרם גברה בניקוד שצברה העונה על השחיינים הטובים והשחייניות הטובות בעולם.

השחיינית השוודית שרה שסטרם (Photo by Lionel Ng/Getty Images)

הליגה הבינלאומית לשחייה מורכבת משמונה קבוצות. ארבע מתוכן אמריקאיות ובנוסף יש קבוצות נוספות מטורקיה, איטליה, הונגריה ובריטניה. בכל קבוצה התחרו מקסימום 32 שחיינים. סך הכל נערכו במהלך העונה בליגה שבעה טורנירים, כל טורניר כלל ארבע קבוצות שהתחרו ביניהן. לכל קבוצה יצא להשתתף בשלושה טורנירים וארבע הקבוצות הטובות ביותר התחרו בטורניר הגמר. הליגה השנה נפתחה ב-5 באוקטובר והסתיימה ב-21 בדצמבר.

שסטרם היא שיאנית העולם ב-100 מטר פרפר וזכתה במהלך הקריירה הענפה שלה ב-17 מדליות, 8 מתוכן זהב, באליפויות העולם ובמדליית הזהב האולימפית בריו במקצה החזק שלה, 100 מטר פרפר.

במהלך הליגה שסטרם השיגה את הניקוד הגבוה ביותר בתחרויות השונות למען הקבוצה הטורקית אותה היא מייצגת, "אנרג'י סטנדרט". לאחר סיום שבעת הטורנירים, זכתה קבוצתה באליפות הליגה הראשונה ושסטרם נבחרה בין כל השחיינים והשחייניות המשתתפים בליגה למצטיינת של העונה הראשונה. במקום השני סיים השחיין האמריקאי קיילב דרסל.

בעקבות קבלת הפרס ההיסטורי התראיינה שסטרם לאתר ליגת ה-ISL. "זה אומר כל כך הרבה בשבילי, אני כל כך גאה להיות חלק מהקבוצה הזאת. זה דבר נהדר לזכות בתואר הראשון של ליגת ה-ISL. אני מאוד מאוד שמחה. קודם כל לזכות בתואר עם הקבוצה וגם בעקבות הזכייה בתואר ה-MVP". במהלך העונה השתתפה בקבוצת "לוס אנג'לס קורנט", השחיינית הישראלית הצעירה אנסטסיה גורבנקו בת ה-16.​