שבוע לפני סוף השנה וכמעט שבועיים לאחר פיזור הכנסת, אישרה היום (שני) ועדת הכספים העברות תקציביות בסך 11.36 מיליארד שקלים. בכך הפיגה הוועדה את דאגות מנכ"לי משרדי הממשלה שחששו כי בהעדר כנסת מתפקדת, יתקעו תקציבים רבים. חלק מההעברות התקציביות שאושרו הן בגדר פיקוח נפש, כמו 10 מיליון שקלים לתקצוב סיעות ילדים אלרגים במעונות.

יו"ר הוועדה, משה גפני (יהדות התורה) אמר בפתח הישיבה "אנחנו בסוף השנה, מה שלא נעביר כעת לא יוכל לעבור, יש לנו אחריות להמשך ניהול תקין של המדינה". המשך הליך אישור ההעברות עבר ללא התנגדויות משמעותיות, ומחר צפויה הוועדה להמשיך באישור העברות נוספות.

בין ההעברות התקציביות אושרה העברה משמעותית בסך 3.429 מיליארד שקלים בתוך תקציב רשות מקרקעי ישראל, שנועד לאפשר את פינוי מתחם תע"ש במסגרת הסכם מכירת החברה. העברה גדולה נוספת 2.24 מיליארד שקלים לתקציב משרד הבריאות, שחלקו מיועד לקופות החולים. העברה זו משמעותית ביותר, לאחר שבימים האחרונים עלה החשש כי השיתוק הפוליטי יביא לשיתוק של קופות החולים. 576 מיליון שקלים מיועדים לתקציבי התחבורה הציבורית, מתוכם כ-281 מיליון שקלים יועברו לשיפוי מפעילי התחבורה הציבורית שאיימו כי יאלצו לעצור את תנועת האוטובוסים אם התקציב שהובטח להם לא יעבור.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

העברות בולטות נוספות: 1.6 מיליארד שקלים בתקציב הביטוח הלאומי, 202 מיליון שקלים מיועדים למערכת הביטחון, 252 מיליון שקלים מיועדים לניצולי שואה, 237 מליון שקלים למוסדות להשכלה גבוהה וכ-16 מיליון שקלים למשרד הביטחון לטובת הקמת 31 יחידות דיור חדשות ברובע חזקיה בחברון.