לאחר שבוע סוער, בשבוע הבא יחלשו הגשמים: השבוע האחרון התאפיין במזג אוויר סוער ובכמות משקעים גדולה כאשר רק ביממה האחרונה ירדו עשרות מילימטרים של גשם מצפון רמת הגולן ועד לנגב. ברשות הכינרת מסרו כי ביממה האחרונה מפלס המים עלה בשבעה סנטימטרים, וב-22.5 סנטימטרים מתחילת המערכת הגשומה. לפי הרשות, המפלס עומד כיום על 211.60- מתחת לפני הים.

שיאנית המשקעים במערכת החורפית האחרונה היא מעלות תרשיחא עם 234 מ"מ של גשם, אך ביממה האחרונה הייתה זו דווקא קריית גת הדרומית שספגה את כמות המשקעים הגבוהה ביותר, 42 מ"מ. גם במישור החוף חוו נרשמו אתמול (שבת) שני גלי משקעים משמעותיים: 14 מ"מ ירדו באזור ראשון לציון ואשדוד, ו-11 מ"מ ירדו באזור זכרון יעקב. בחרמון ירד שלג ונמדדה היום מעלה אחת, אך למרות מזג האוויר הגשום, המושלג והערפילי באזור, מבקרים רבים הגיעו לאתר.

בשנים האחרונות מגמת האקלים בישראל היא התמעטות בכמויות הגשמים, לצד ריכוז ימי הגשם במעט ימים רווי גשם. ציפוף ימי הגשם גורם לכך שפחות מים מחלחלים למי תהום ומרווים את האדמה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מטייל בפארק הכרמל (צילום: דוד טברסקי)

מרשות הטבע והגנים נמסר כי כ-50 אלף מטיילים פקדו במהלך השבת את שמורות הטבע והגנים על אף הגשם. המטיילים בחרו לצאת אל הטבע וליהנות מזרימות המים באתרי המים ובנחלים. בין האתרים הבולטים היו: בניאס עם 1,600 מבקרים, קיסריה עם 3,400 מבקרים, מצדה עם 5,700 מבקרים, עין גדי עם 2,500 מבקרים וקומראן עם 1,100 מבקרים.

מג׳רסה, (צילום: מזי מג׳נאגי מוסקוביץ רשות הטבע והגנים)

הר אבנון (צילום: בועז פריפלד רשות הטבע והגנים)

מטיילים במגידו. (צילום: לוסי יוסף רשות הטבע והגנים)

ומה צפוי להיות מזג האוויר בשבוע הקרוב?

היום (ראשון) מזג האוויר צפוי להיות מעונן חלקית עד בהיר. תחול עליה בטמפרטורות והן תחזורנה להיות רגילות לעונה.

ביום שני מזג האוויר צפוי להיות מעונן חלקית. משעות הצהרים בצפון הארץ צפוי גשם מקומי.

ביום שלישי מזג האוויר צפוי להיות מעונן חלקית עם ירידה נוספת בטמפרטורות. גשם מקומי ירד בעיקר בצפון הארץ.