יו״ר ההסתדרות ארנון בר-דוד הנחה את ארגון הכבאים להפסיק את כל הצעדים הארגוניים במערך הכבאות, בעקבות הסכמות עם השר לבטחון פנים גלעד ארדן על הקמת צוות ליישוב מחלוקות בין הכבאים להנהלה.

השר ארדן ויו״ר ההסתדרות בר-דוד נועדו ביום חמישי לפגישה מיוחדת בנושא הרשות הארצית לכבאות והצלה. לפי הודעת ההסתדרות שהופצה בסיכום הפגישה, "הצדדים הסכימו כי למערך הכבאות וההצלה ישנה חשיבות מיוחדת, ובפרט לתפקודו במצבי חירום. עוד הוסכם כי ללוחמי האש תרומה חשובה למדינת ישראל ולכן יש חשיבות לתנאי שירותם".

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד והשר לבטחון פנים גלעד ארדן (צילום: אגף דוברות ההסתדרות | יונתן זינדל/פלאש90)

‏בפגישה שארכה כשעתיים והתקיימה בלשכת השר ארדן סוכם על הקמת צוות משותף בראשות מנכ״ל המשרד לביטחון פנים משה (צ'יקו) אדרי ויו"ר ההסתדרות בר-דוד, אשר יהווה צוות ליישוב מחלוקות במגמה להימנע מנקיטת עיצומים וצעדים ארגוניים במערך הכבאות, ככל שניתן. בתום הדיון ובעקבות הסיכום, הנחה יו״ר ההסתדרות על הפסקת כל הצעדים הארגוניים במערך הכבאות באופן מיידי.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בשנתיים האחרונות נקטו הכבאים עיצומים לסירוגין כנגד נסיונות פגיעה בזכותם להתאגד מצד נציב הכבאות וההצלה, רב-טפסר דדי שמחי, שכללו העמדת חברי ועד או כבאים שנשמעו לוועד לדין משמעתי, הפרת סיכומים שונים והידרדרות ביחסי העבודה. עיצומי הכבאים כללו השבתה של מרכיבים מנהליים במערך, כגון הוצאת טפסי אישור בנייה (טפסי 4) או עצירת אימונים והדרכות.