אחרי שבועיים של מזג האוויר סוער, במהלכם קיפחו את חייהם 8 ישראלים, מזג האוויר נרגע לקראת סוף השבוע. ביממה האחרונה (שבת) יצאו מאות אלפי ישראלים לטייל ברחבי הארץ. כ-80 אלף מטיילים יצאו אל הפארקים ושמורות הטבע ובין האתרים הבולטים היו הבניאס עם 4,500 מבקרים, תל דן עם 1,300 מבקרים, נחל עיון עם 2,000 מבקרים, וגמלא,עין אפק ואפולוניה עם 1,100 מבקרים בכל אחד מהאתרים. בקיסריה ומצדה ביקרו 2,600 מבקרים בכל אחד מהאתרים.

מחר (ראשון) מזג האוויר צפוי להיות מעונן חלקית, בהמשך היום יחל לרדת גשם מקומי בצפון הארץ ובמרכזה. ביום שני צפוי מזג האוויר להיות מעונן חלקית, עם גשם מקומי בצפון הארץ ובמרכזה, בערב הגשם יפסק. ביום שלישי כבר צפוי להיות מעונן חלקית, עם עליה קלה בטמפרטורות והן תהיינה נוחות.

מכתש רמון. פריחת טוריים מדבריים (צילום: מיקי וולקיטה רשות הטבע וגנים)

בחרמון העליון הצטבר השלג לגובה של מטר ו-80 סנטימטרים. באתר התחתון נערם השלג לגובה של מטר ועשרים. הפקקים המוכרים בדרך להר הלבן קישטו את רמת הגולן, אבל כשהצליחו המבקרים להגיע אל השלג הנכסף, ההנאה היתה שלמה (עד לפקקים בחזרה).

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

שפך נחל שורק (צילום: אמיר חן, רשות הטבע והגנים)

הזרימה בנחלי הצפון היתה מריבה כל השבוע, והשבת אפשר היה לראות אותם סוף סוף בשמש

נחל חילזון (צילום: מרים הולצמן)

אתר הטבילה (צילום: סער כפיר, רשות הטבע והגנים)

נחל עיון פתוח למבקרים. שי קורן רשות הטבע והגנים

זרימה בנחל פרוד (צילום: רז רותם)

מפלס הכינרת עלה בלמעלה מחצי מטר בחורף הזה, מה שהביא לכך שהמדרגות המפורסמות המובילות לחוף קיבוץ עין גב כוסו לגמרי במים. אשרינו!

מפלס הכינרת, כפי שהוא נראה מעין גב (צילום: משפחת לוי)