בפתיחת טורניר יורו 2020 לנשים בכדורמים שהחל אמש (א') בבודפשט, נבחרת ישראל הובסה 22:3 בידי אלופת אירופה, הולנד. לזכות ישראל הבקיעו מרים בוגצ'נקו (צמד) והילה פוטוריאן שכבשה שער אחד. ישראל, לה זאת אליפות אירופה שנייה ברציפות, מקווה לשפר את הישג השיא שלה ולסיים מעל המקום ה-10 אליו הגיעה באליפות הקודמת.

בשאר משחקי בית 2, הבית הישראלי, ניצחה איטליה את גרמניה 4:13 וספרד את צרפת 6:15. המטרה של ישראל היא להעפיל לרבע הגמר והמאבק האמיתי שלה הוא מול צרפת וגרמניה על מקום בטופ 8. על כן, מאמן הנבחרת, דימיטריס מברוטאס, חילק את דקות המשחק בין שחקניות הסגל הערב על מנת לשמור כוח למשחקים הבאים.

היום ב-17:00 יתקיים אחד משני המשחקים הגורליים, מול צרפת, שסיימה שביעית ביורו הקודם. ניצחון ישראלי על הטריקולור יכול לסלול את הדרך להישג היסטורי. מברוטאס אמר לפני תחילת הטורניר כי מקום 7 הוא "זכייה במדליית הזהב" עבור הנבחרת. "עשינו הכנה טובה ואנחנו אופטימיים. המשחק מול אלופת אירופה חשוב לצבירת הניסיון של השחקניות ברמה הגבוהה ביותר בעולם, אבל הקרבות החשובים ביותר שלנו יהיו מול צרפת וגרמניה על מנת להעפיל לרבע הגמר".

ארבע הראשונות יעפילו אל הטופ 8, כשמיקום סופי בשביעייה הראשונה עשוי להקנות מקום בטורניר הקדם אולימפי, אולם על כך תחליט ההתאחדות העולמית רק לאחר הטורניר. הנבחרת פועלת במסגרת פרויקט של איגוד הכדורמים, הוועד האולימפי ומשרד הספורט, המכוון אל המשחקים האולימפיים בפריז 2024, כשבינתיים, הנבחרות בכל הגילאים הצעירים ממוקמות בטופ 10 של אירופה.