ייתכן שרבים בישראל ובעולם רוצים שלברון ג'יימס לא יקח אליפות השנה עם קליבלנד. אולי זה העובדה שמייחסים לו את פיטוריו של המאמן הישראלי, דיויד בלאט, במהלך העונה, אולי זה האופי השחצני ומעורר ההתנגדות, ואולי זו דווקא החיבה לסגנון המשחק היפה של גולדן סטייט והצניעות של כוכביה. אבל לפנות בוקר, ג'יימס הוכיח שהוא לא מתכוון לוותר, וסחף את קבוצתו לניצחון נוסף על גולדן סטייט.

המשחק שהתקיים באוהיו נראה לאורך מרבית שלביו כמשחק חד-צדדי לחלוטין כאשר קליבלנד הגיעה ליתרון של מעל 20 נקודות במחצית הראשונה ולאחריה.

אבל גולדן סטייט לא התכוונה לוותר ובמהלך הרבע השלישי והרביעי הצליחה לצמצם את הפער, עד ל-7 נקודות בלבד. סטף קארי ניסה לקחת על עצמו את גולדן סטייט, והגיע ל-30 נקודות. אבל הלילה האחוזים שלו היו פחות טובים מבדרך כלל, והוא גם איבד את קור רוחו המפורסם, ספג עבירה טכנית וירד ב-6 עבירות.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

באמצע הרבע הרביעי התעשתה קליבלנד, וחזרה לתצוגה שאפיינה אותה במחצית הראשונה ושוב היתרון נסק ל-21 נקודות, וחיסל את תקוותיה של הקבוצה מקליפורניה ואוהדיה.

ג'יימס, כאמור, סיים את המשחק עם 41 נקודות, 11 אסיסטים ו-8 ריבאונדים. גם קיירי אירווינג הצטיין, עם 23 נקודות. טריסטן תומפסון קלע 15 נקודות וקטף לא פחות מ-16 ריבאונדים.

בסוף המשחק חגגה הקבוצה המקומית על שלא ראתה את שיחזור הסדרה משנה שעברה – אז ניצחה גולדן סטייט את הסדרה במשחק מס' 6, בביתה של קליבלנד. המשחק המכריע, לו יצפו כנראה כל אוהדי הכדורסל בעולם, יתקיים בלילה שבין ראשון לשני.