במושב בנושא עתיד ההיי-טק הישראלי שהתקיים במסגרת כנס הרצליה תקף פרופסור יוג'ין קנדל, את התאגדויות העובדים בחברות ההיי-טק: ״דבר אחד מטריד אותי", הוא אמר, "נטיה להתאגדות של העובדים בחברות היי-טק גדולות". קנדל הוסיף כי "אם נראה את זה קורה בחברה אחת או שתיים, נראה יציאה מסיבית של חברות גדולות, מעבר למרכזי פיתוח, מהארץ״.

עובדות היי טק חרדיות. למצולמות אין קשר לכתבה. צילום: פלאש 90

עובדות היי-טק. למצולמות אין קשר לכתבה. צילום: פלאש 90

יוג'ין קנדל הוא מנכ"ל Start Up Nation Central וכלכלן בכיר שהיה בעבר ראש המועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה ויועץ כלכלי לראש הממשלה. קנדל הוסיף גם כי אין זה נכון לבקר את הטבות המס שמקבלות חברות גדולות: ״השיח כמה הטבות אנחנו נותנים לאינטל הוא מטומטם", אמר קנדל, "אם אינטל תעזוב – מדינת ישראל תקבל הרבה פחות מס״.

על פי קנדל, גם הדיון על שכר הבכירים הינו סיבה לעזיבת חברות את הארץ. קנדל טען כי הגבלת שכר הבכירים הוא שולי בצמצום הפערים אך "עם זאת, החקיקה כן משפיעה על אנשים שרוצים להקים את החברות שלהם בישראל, ומחפשים ודאות רגולטורית. מבחינת ניהול סיכונים הם יבחרו להקים את החברה בחו"ל".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מאז הקמת איגוד הסלולר וההיי-טק בהסתדרות התאגדו שבע חברות היי-טק: 'נס טכנולוגיות', 'קומברס', 'טק מהינדרה', 'סאפ', NCR (ריטליקס), 'אמדוקס' ולפני שבוע גם עובדי חברת ECI התאגדו והצטרפו לרשימה. עד כה אף חברה בה קמה התאגדות לא עזבה את הארץ או הפחיתה מפעילותה בעקבות ההתאגדויות.