עובדת סוציאלית לחוק הנוער הותקפה אתמול (ראשון) במרכז הרפואי שיבא בתל השומר. העובדת, המועסקת במחלקת הרווחה של עיריית אור יהודה, הותקפה כאשר הוציאה צו חירום לתינוק. איגוד העובדים הסוציאליים הודיע כי במחאה על התקיפה, מחלקת הרווחה בעיריית אור יהודה תהיה סגורה לקבלת קהל היום (שני).

לפי הודעת האיגוד, האב והסב סגרו את העובדת בחדר וזרקו עליה חפץ שפגע בפניה ונשבר על הרצפה. שוטרים שהוזעקו למקום עצרו את האב והסב, בני 30 ו-57, והעובדת הגישה תלונה על התקיפה. היום (שני) תבקש המשטרה להאריך את מעצרם בבית משפט השלום בתל אביב. מהמשטרה נמסר כי "המשטרה תגן על ביטחונם של עובדי ציבור ועל שלמות גופם, ותפעל למיצוי הדין עם הפוגעים בהם".

יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, ענבל חרמוני, דרשה היום (שני) ליישם את התחייבויות משרדי הרווחה והאוצר להגברת ההגנה על העובדים הסוציאליים. "אגף התקציבים במשרד האוצר טרם העביר את התקציב והתקנים הנדרשים להקמת מטה אבטחה לאומי לעובדים הסוציאליים ברשויות המקומיות. אנחנו קוראים לשר הרווחה הנכנס אופיר אקוניס – התערב באופן מידיי במשבר האלימות נגד העו״סים. לא ניתן שימרחו אותנו יותר, אנחנו דורשים להעביר את התקציב הנדרש באופן מיידי ונכונים להחריף את המאבק באלימות״.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ממשרד העבודה והרווחה נמסר כי "המשרד מגנה בחריפות את תקיפת העובדת הסוציאלית לחוק הנוער בשיבא. עו"סיות לחוק הנוער ברחבי הארץ עושות עבודת קודש בהגנה על ילדים במצבי סיכון חמורים. אנו בטוחים שמערכת אכיפת החוק תטפל במקרה במלוא החומרה".