בעקבות התפרצות נגיף הקורונה ואיסור ההגעה לישראל מסין, הממשלה צפויה להאריך היום (ראשון) את שהותם של עובדי בניין מסין הנמצאים בישראל עד למאי 2020 ולהגדיל את מכסת העובדים הזרים לענף הבניין ב-500 עובדים נוספים.

בשנת 2017 ישראל חתמה על הסכם בילטראלי עם ממשלת סין לצורך הבאת פועלי בניין לישראל. עד יוני 2019 נחתו בישראל כ-5,500 עובדים במסגרת ההסכם. ההסכם קובע מנגנון תחלופה, במסגרתו אמורים היו להגיע לישראל כ-1,000 עובדים נוספים החל מפברואר 2020, במקביל לחזרתם של עובדים ששוהים בישראל בסין.

עקב התפרצות נגיף הקורונה בסין, הורה המנהל הכללי של משרד הבריאות למנהל רשות האוכלוסין וההגירה למנוע כניסה של בני אדם שאינם אזרחי או תושבי ישראל ששהו בסין ב 14 הימים טרם הגעתם למעבר הגבול בישראל. החלטה זה מונעת הגעתם של עובדים סינים שהיו צפויים להגיע לישראל, והייתה עלולה לגרום למחסור עליו כבר התריעו בכירים בענף הבניין.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בעקבות כך צפויה הממשלה לאשר עיכוב של חמישה חודשים בתחלופת העובדים, שאמורה הייתה להתרחש בתחילת ינואר. בנוסף קובעת ההחלטה כי המכסה המרבית לעובדים זרים לענף הבניין תגדל עד אז ב- 500 עובדים נוספים, זאת כדי לאפשר כניסתם של עובדים חדשים ללא תלות ביציאתם של העובדים הזרים הוותיקים, שכאמור מתעכבת בשל התפרצות המגיפה.