בהוליווד ציינו הלילה (שני) את טקס פרסי האוסקר ה-92 ורשמו היסטוריה כשלראשונה זכה בפרס על הסרט הטוב ביותר סרט שאינו דובר אמגלית. "פרזיטים", סרטו של הבמאי הדרום קוריאני בונג ג'ון הו, גרף את הפרס כמו גם שלושה פרסים נוספים על תסריט, בימוי ואת פרס הסרט הבינ"ל הטוב ביותר, קטגוריה ששמה שונה השנה מהסרט הזר הטוב ביותר.

"פרזיטים" שזכה לשבחים מצד המבקרים וגם להצלחה קופתית מחוץ לקוריאה, מספר את סיפורה של משפחה מובטלת משכונת עוני בסיאול המצליחה להתנחל בבית של משפחה עשירה כשהסיפור מוצג בצורה קומית עד שהוא מקבל טוויסט אפל.

רנה זלווגר, זוכת פרס השחקנית הטובה ביותר על משחקה כג'ודי גרלנד ב"ג'ודי – מעבר לקשת" ולורה דרן, זוכת פרס שחקנית המשנה הטובה ביותר על תפקידה ב"סיפור נישואים". (Photo by Jeff Kravitz/FilmMagic)

זוכים נוספים במהלך הערב היו חוואקין פיניקס שזכה על תפקידו יוצא הדופן כג'וקר בסרט הקודר המציג את התהוותו של אחד הרשעים המפורסמים בעיר גות'האם בה מתרחשות בדרך כלל עלילות סרטי באטמן. לצידו זכתה רנה זלווגר על תפקידה כג'ודי גרלנד בסרט "ג'ודי – מעבר לקשת" העוסק בסיפור חייה של השחקנית שהתפרסמה כדורותי בסרט "הקוסם מארץ עוץ", שיחקה בעסרות סרטים ומחזות זמר ומתה ממנת יתר בגיל 47.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

את הפרס על שחקן המשנה קטף בראד פיט, לו זו הזכייה הראשונה באוסקר, על תפקידו בסרטו של תושב תל-אביב הטרי, קוונטין טרנטינו. לורה דרן זכתה בפרס שחקנית המשנה על תפקידה בסרט "סיפור נישואים" של נטפליקס.