"אנחנו כוועדי עובדים צריכים לחשוב על השפעות הקורונה גם בהקשר של הפנסיות, קופות הגמל וקרנות ההשתלמות", אמר יו"ר הסתדרות המעו"ף עו"ד גיל בר-טל בכנס חטיבת עובדי מוסדות ציבור, בריאות והסתדרות שהתקיים השבוע באילת. "בעבר התפרצות של סארס ואבולה השפיעו על הבורסות. בטווח הקצר תהיה לכך השפעה. בטווח הארוך המצב מתייצב והבורסה מתקנת את עצמה. אנחנו עוקבים אחרי התנודות בשוק בעקבות ההשפעה של הכלכלה הסינית על הכלכלה העולמית".

בכנס, שהחל ביום ראשון השבוע והסתיים היום (שלישי), השתתפו עשרות חברי הוועדים המרכיבים את החטיבה. הוא נפתח בדברי ברכה של ראש החטיבה עדה קרמרסקי, ויו"ר ארגון עובדי שירותי בריאות כללית פרוספר בן חמו. במהלך ימי הסמינר נערכו הרצאות מקצועיות לחברי הוועדים, ביניהן הרצאה של  סמנכ"ל מגדל ביטוח עו"ד אייל ידין – מה באמת חשוב לדעת בעולם הפנסיוני המשתנה, מנכ"ל קרן רעות רובי בכור "קרנות ההשתלמות אתגרים לקראת 2020". בנוסף הרצו מנהל אגף קשרי לקוחות בכלל ביטוח ופיננסים, עמית חן, על חדשנות בעולם הפנסיוני ועו"ד יעל שילוני, יועצת משפטית להסתדרות המעו"ף, על ייצוג עובדים ביחסים עבודה קיבוציים.

לצד ההרצאות המקצועיות כלל הכנס פעילות תרבותית עשירה – הופעה של הזמרת יובל דיין ושל להקת מנדרין, והרצאות של עיתונאים בכירים – איתי אנגל מ'עובדה' על העולם שאחרי דאע"ש, ותמיר סטיינמן כתב הדרום של ערוץ 2 על דילמות עיתונאיות תחת אש ודורון הרמן ראש דסק הפלילים של ערוץ 10 על עתיד הפשיעה בישראל.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

חטיבת עובדי מוסדות ציבור, בריאות והסתדרות בהסתדרות המעו"ף כוללת בתוכה את עובדי קופות החולים כללית ומאוחדת, מגן דוד אדום, תנובה, האגודה למלחמה בסרטן, עובדי ההסתדרות ומוסדותיה – משען, נעמת, רשת עמל, הנוער העובד והלומד ועוד, ומוסדות ציבור כגון האגודה למען העיוור, האגודה למלחמה בסרטן, אקי"ם, מבטחים, מקפת ועוד.