כתב אישום חמור הוגש היום (חמישי) נגד בעליה של חברת ניקיון מהוד השרון בגין שלוש עבירות אינוס, מעשה סדום, מעשים מגונים והטרדה מינית נגד תשע עובדות המועסקות תחתיו.

המקרה התגלה לאחר שאחת מהעובדות התלוננה על המעשים שביצע בה הנאשם. על פי כתב האישום שהוגש על ידי פרקליטות מחוז מרכז לבית המשפט המחוזי מרכז, הנאשם, נועם שמעון לוי (49), תושב הוד השרון, הינו בעליה של חברת ש.אור, המספקת שירותי ניקיון. בחברה הועסקו נשים קשות יום, יוצאות מדינות חבר העמים לשעבר, שנקלעו למצב כלכלי קשה והגיעו לישראל במטרה לעבוד לפרנסתן. עובדות הניקיון אינן דוברות את השפה העברית, ואין להן משפחה, קרובים או חברים בישראל. על פי שמונה מהמתלוננות שהועסקו כמנקות, הן הגיעו במסגרת עבודתן, כל אחת מהן במועד אחר, כדי לנקות את משרד החברה. כשהגיעו למקום, המתין להן הנאשם במשרדו, ניגש אליהן במהלך עבודת הניקיון או בסיומה, וביצע בהן עבירות מין בניגוד לרצונן: בשלוש מהן ביצע מעשי אינוס/מעשה סדום, ובחמש מעשים מגונים. כמו כן, על פי ההאשמות, הטריד הנאשם מינית עובדת בחברה שפיקחה על עובדות הניקיון.

בנוסף, הגישה הפרקליטות בקשת מעצר עד תום ההליכים כנגד הנאשם, שנמצא במעצר מאז סוף דצמבר. בנימוקה הוסבר כי "העבירות המיוחסות למשיב מקימות יסוד סביר לחשש כי המשיב יסכן את שלום הציבור ואת ביטחונן של נשים העובדות ונמצאות בנוכחותו, ואת המתלוננות בפרט. זאת בין השאר לאור מהות המעשים ונסיבותיהם המיוחסים לו בכתב האישום, וזאת תוך ניצול יחסי המרות ביניהם, ניצול חולשתן האובייקטיבית – מעמדן הלא חוקי בישראל, קשיי שפה, פערי תרבות, אמצעים דלים, חוסר יכולתן לפנות לרשויות אכיפת החוק (מחשש פן תיעצרנה) ועוד – הכל כדי לבצע את המעשים המיניים לסיפוק צרכיו".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מטעם עו"ד אבי חימי, המייצג את הנאשם, נמסר: "מרשי הינו אדם נורמטיבי, נעדר עבר פלילי ובעל זכויות רבות. כתב האישום שהוגש כנגדו חוטא למציאות, ואני סמוך ובטוח שבבית המשפט נצליח להוציא את האמת אל האור".