בעקבות המשך התפשטות נגיף הקורונה, משרד הבריאות מרחיב את בידוד הבית לשבים ממקומות נוספים ואתמול (ראשון), לאחר הערכת מצב בנושא שהתקיימה בראשות שר הבריאות, יעקב ליצמן וצוות המומחים במשרד הבריאות, הוחלט כי מעתה בידוד הבית יחול גם על השבים מתאילנד, הונג קונג, סינגפור ומקאו.

כמו כן הודיע שר הפנים אריה דרעי כי בעקבות המלצת משרד הבריאות ושר הבריאות יעקב ליצמן, תימנע כניסה לישראל של אנשים ששהו במקאו, בתאילנד, בסינגפור ובהונג קונג בשבועיים האחרונים ושאינם אזרחי או תושבי ישראל. זאת, בנוסף למניעה לבאים מסין. כניסתם תימנע דרך מעברי הגבול היבשתיים, האוויריים והימיים.

צו הבידוד הוא ניסיון למנוע את התפשטות נגיף הקורונה החדש בישראל. נכון להיום נדבקו בנגיף יותר מ-71,000 אנשים, רובם במחוז חוביי שבסין, וגרם ליותר מ-1,775 מקרי מוות, כולם למעט חמישה בסין. עוד לא אובחן מקרה של הנגיף בישראל.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מי ששב אמדינות אלה החל מאתמול ישהה בבידוד בית עד להשלמת 14 יום ממועד החזרה ומונחה לא לצאת למרחב הציבורי ולא לשהות במקומות ציבוריים ובכלל זה מוסדות חינוך, מקומות עבודה, תחבורה ציבורית, מקומות בילוי וקניות, בתי חולים ומרפאות.

על-פי ההנחייה, במקרה של אחד או יותר מהתסמינים הבאים: הופעת חום, שיעול או קוצר נשימה, יש לפנות לרופא המטפל בקופת החולים או בחדר המיון, וליידע מראש טלפונית את המרפאה או חדר המיון על הגעת חולה. גם במצב רפואי אחר הדורש טיפול, יש ליידע מראש טלפונית את הגורם המטפל, על הגעת המטופל. בכל מקרה, קורא המשרד לכסות את הפה והאף במסיכה כירורגית או בבד זמין אחר, ולהימנע מנסיעה בתחבורה ציבורית.