יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד הביע היום (שלישי) תמיכה במאבק ברפורמה המתכוננת בחינוך המיוחד, במסגרתה יושבתו ביום שישי הקרוב בתי ספר וגנים ברחבי הארץ למשך שעה.

"ההסתדרות מתייצבת לצד הנהגת ההורים הארצית בשביתה המתוכננת ותפעל לסייע ככל האפשר למטה המאבק המשותף של הסתדרות המורים, ארגון ההורים הארצי ואלו"ט" אמר בר-דוד, "זהו לא מאבק רק של תלמידי החינוך המיוחד, משפחותיהם וסגלי ההוראה, אלא מאבק על פניה של החברה הישראלית. אסור לנו להשלים עם רפורמה שלה השלכות משמעותיות על אלפים רבים של ילדים ונערים ועל עובדי ההוראה, המדריכים והסייעות."

עוד הוסיף כי "כל רפורמה יש לעשות בחוכמה ותוך שיתוף כל הגורמים הנוגעים לה, ובפרט כשמדובר על אוכלוסייה רגישה עם צרכים מיוחדים, שיש לדאוג לשילובה והכלתה באופן המיטבי, מבלי שתיעשה פגיעה בשירותים ובתקציבים המגיעים לה."

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הרפורמה, שמשנה את האופן בו נקבע שילובו של הילד במערכת החינוך, זוכה לביקורת רבה מצד הורים ואנשי חינוך. מטרת המהלך היא לאפשר להורים עם ילדים עם צרכים מיוחדים יותר מקום בהחלטה לאיזה מסגרת הילד יישלח, כמו גם לצמצם את מספר התלמידים שיופנו לחינוך המיוחד. עם זאת, טוענים המבקרים, הרפורמה לא לוותה בתוספת תקציבית מספקת ולא בהכשרת הצוותים החינוכיים לקליטת התלמידים.