משרד הבריאות פרסם היום (שבת) הנחיות חדשות שמתייחסות לסיור של קבוצה תיירים מקוריאה הדרומית שטיילה בארץ למשך 8 ימים, אחרי שהתגלה שאצל תשעה מהמשתתפים אובחן נגיף הקורונה לאחר חזרתם לדרום קוריאה. התיירים שהו בארץ בתאריכים ה-8 עד ה-15 לפברואר, וביקרו בכנסיות באזור הכינרת, בכנסיות בירושלים, במצדה, בים המלח, בגן הלאומי תל באר שבע, ובמערת המכפלה בחברון (הרשימה המלאה בהמשך הכתבה).

לאחר פרסום ההנחיות התגלה כי קבוצה של 30 תלמידי כיתה ח' מבאר שבע שהו בקרבת הקבוצה, והם יכנסו לבידוד בתקופה הקרובה. בנוסף, קבוצה של כתשעים תלמידים מעפולה וקבוצה נוספת של תלמידים מקרית חיים ייכנסו לבידוד אף הם. נכון לעכשיו לא ברור האם מישהו מהתלמידים או המורים שהיום אתם נדבקו בנגיף.

משרד הבריאות מבקש מכל מי שהיה "במגע הדוק", כלומר במרחק של פחות משני מטר למשך 15 דקות או יותר עם אותה הקבוצה, מתבקש להיכנס לבידוד בית למשך 14 ימים מאז המגע האחרון עם הקבוצה. משרד הבריאות מעדכן על בידוד ביתי באתר.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

במשרד הבריאות הוסיפו כי כל מי שהיה במקומות האלה בזמנים האלה אבל לא במגע הדוק לא צריך להיכנס לבידוד אבל מתבקש לשים לב לסימני חום מעל 38, שיעול או בעיות נשימה ולפנות לעזרה רפואית אם התסמינים האלה מופיעים.

לו"ז ביקור הקבוצה בישראל:

  1. 8.2 – לאחר השעה 20:00 מלון מגדל דוד בנתניה ומלון גלרי
  2. 9.2 – קיסריה, מלון גבריאל בנצרת, כניסת הבשורה, כניסת המשפחה הקדושה, מלון עין גב.
  3. 10.2 – מלון עין גב, מסעדת טנורין, כנסיית הבכורה של פטרוס הקדוש, כנסיית הלחם והדגים.
  4. 11.2 – מלון דיוויד ים המלח
  5. 12.2 – מצדה. פארק תמנע. מלון לאונרדו נגב בבאר שבע
  6. 13.2 – הפארק הלאומי בבאר שבע, מערת המכפלה בחברון. מלון גרנד קורט בירושלים.
  7. 14.2 – הר הזיתים בירושלים – בית פגי, כנסיית העלייה, כנסיית פאטר נוסטר, כנסיית דומינוס פלוויט, כנסיית גת שמנים. הר ציון – חדר הסעודה האחרונה, קבר מרים, כנסיית  – gallicantu
  8. 15.2 – מסעדת ג'רוזלם גולד. עין כרם ירושלים –  כנסיית ג'ון הקדוש, כנסיית הביקור, כנסיית אן הקדושה, ברכת הצאן (בתסדה), כנסיית הקבר הקדוש, כנסיית anastasis.​