סאכר סעדי עוואד, בן 30 מכפר אזנא ליד חברון,  שנפל במהלך עבודתו בקיבוץ יד מרדכי לפני כשבועיים, נפטר אמש (שבת). זהו ההרוג השביעי בתאונות עבודה מאז תחילת השנה.

עוואד, שהועסק על ידי 'א.ע. שילה חברה לבניין ופיתוח' בעבודות להחלפת גג אסבסט ולהתקנת פאנלים סולריים נפל במהלך עבודתו מגובה של כשבעה מטרים, ופונה לבית החולים סורוקה בבאר שבע, כשהוא במצב קשה, מורדם ומונשם. ממשפחתו נמסר לפורום למניעת תאונות עבודה, כי רק לאחרונה התחתן.

ממשרד העבודה נמסר לאחר התאונה כי האתר בו עבד נסגר למשך 48 שעות, עם זאת, צו הסגירה אינו מופיע באתר האינטרנט של מינהל הבטיחות והבריאות. עוד נמסר מהמשרד כי חקירת האירוע מתבצעת על ידי משטרת ישראל.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"מותו של סאכר עוואד ז"ל מצטרף לשורה ארוכה של עובדים שנהרגו ונפצעו קשה במהלך עבודות על גגות שבירים ותלולים של מבנים חקלאיים ותעשייתיים לשם התקנתן של מערכות קלטנים סולאריים – שני עובדים נוספים נהרגו ואחד נפצע קשה בנסיבות דומות רק בשנה האחרונה – דבר המעיד על הצורך בהגברת הפיקוח על אופן ביצוען של עבודות אלה", אומרת ד"ר הדס תגרי, מנהלת 'הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה'.

ראובן בן שמעון מייסד הפורום למניעת תאונות עבודה אומר כי "העובדים מתים בדממה מתחת לרדאר של משרד העבודה ורשויות האכיפה. הפורום למניעת תאונות עבודה והארגונים החברתיים חשפו יותר מפעם אחת מקרים שבהם פועלים נפצעים ולאחר מכן מתים בבתי החולים מבלי שאף אחד ידע , עלינו כחברה מוסרית לדאוג שהעובדים האלה לא יהיו שקופים – לא בחייהם ולא במותם."