מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב הודיע היום (חמישי) כי אדם ששב מאיטליה לפני ארבעה ימים וחש ברע אובחן כחולה קורונה, המנכ"ל ציין כי זהו החולה המאומת הראשון בישראל וכעת משרד הבריאות יצר קשר עם אנשים שנפגשו איתו והם התבקשו להיכנס לבידוד ביתי. הממשלה הוציאה אזהרת מסע כוללת לאיטליה לנוכח התחלואה במדינה, שר הפנים אריה דרעי הורה על איסור של כניסת אנשים זרים שהיו באיטליה.

תוספת, שישי 28.2: משרד הבריאות עדכן על הטיסות בהן טס החולה והמקומות שהיה בהם: טיסת אל על מספר LY381 בתאריך 21 בפברואר, שהמריאה מישראל בשעה 06:00; טיסת אל על  Iy 382 שנחתה בתאריך 23 בפברואר בשעה 16:10; חנות ״הפיראט האדום״ באור יהודה ביום ראשון ה-23 בפברואר בשעות 18:00-22:00, ביום שני ה-24 בפברואר בשעות 8:30 עד 24:00, וביום שלישי ה-25 בפברואר בשעות 8:30-24:00; וכן בבית הכנסת 'אירוס' ביישוב אירוס ביום שני ה-24 לפברואר בשעות 6:00-7:00. משרד הבריאות מורה למי ששהה במקומות אלו וקיים 'מגע הדוק' (מעל 15 דקות, פחות מ-2 מטרים) להכנס באופן מיידי לבידוד בית למשך 14 יום ממועד הנחיתה ולדווח על כך באתר משרד הבריאות.

בתדרוך באגף החירום של משרד הבריאות אמר מנכ"ל משרד הבריאות "האיש חש ברע ובוצעו לו בדיקות באמצעות המנגנון של המשרד עם הקופות ומד"א. נדאג להעביר אותו באמצעות מד"א לאשפוז בביה"ח שיבא במתקן הייעודי שנפתח שם. בית החולים ייקח אחריות על הטיפול בו".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בנוסף, משרד הבריאות מנחה כי כל מי שחזר מאיטליה נדרש להיות בבידוד בית עד להשלמת 14 יום ממועד חזרתו. אמש הוציא משרד הבריאות הוציא הודעה לפיה הוא קורא לציבור לשקול נחיצות נסיעות לחו״ל באופן כללי, מעבר לחובת הבידוד לשבים ממדינות ספציפיות.

פרופ׳ סיגל סדצקי, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, הסבירה בתדרוך: "הנחת העבודה שלנו הייתה מתחילת האירוע שיהיו לנו מקרים בישראל, רצינו לצמצם את ההתפרצות כשתגיע. האמצעי היחיד שלנו לעצור את התפשטות המחלה הוא הגבלת נסיעות לחו"ל ומפגשים עם אנשים שבסיכון להפיץ את המחלה, בידוד בית והתרעה על סימפטומים ברגע שהם מופיעים".

"הציבור חייב להבין שיש צורך בשיתוף פעולה", הוסיפה סדצקי. "יש לנו יכולת אכיפה, הצווים שלנו הם על פי חוק ואני מניחה שמעט מאוד אנשים יפרו אותם. כמובן שניתן להגיע לאמצעים יותר קיצוניים ואני מעריכה שזו תהיה תופעה שבשוליים".