ועד עובדי אל-על יכנס היום (ראשון) את העובדים למפגש חירום, וזאת על רקע הודעתו של מנכ"ל אל על גונן אוסישקין ביום חמישי על כוונת החברה לפטר כ-1,000 מתוך 6,000 עובדי החברה. בעקבות ההודעה התכנסו נציגי ההנהלה וההסתדרות בתקווה לצמצם את הפגיעה בעובדים. הסיבה לפיטורים, לדברי ההנהלה, היא השלכות מגיפת הקורונה והירידה בהיקף הטיסות. כ-300 מעובדי החברה הוצאו לחופשה מיידית.

על פי הודעתו של אוסישקין החברה צופה ירידה בהכנסות בהיקף של 50-70 מיליון דולר בחודשים ינואר-אפריל, מתוכה תירשם ירידה של 40-50 מיליון דולר בהכנסות הרבעון הראשון. הפיטורים הצפויים הם בכל שכבות החברה. על רקע הפרסומים על הפיטורים מצויה הנהלת החברה וההסתדרות בדיונים מרתוניים, בהם מעורב אף יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד ויו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי. בנציגות העובדים פועלים בגיבוי ההסתדרות במאמץ לצמצם את הפגיעה בעובדים ובזכויותיהם, תוך דאגה ליציבות החברה בתקופת המשבר.

כבר בשבוע שעבר פנתה הנהלת אל על במכתב לעובדים, בעקבות הפסקת הטיסות לסין: "ימים קשים לפנינו ויתכן אף כי ידרשו צעדים דרמטיים והחלטות כואבות… אנו בעיצומו של אירוע גלובאלי ומוקדם עדיין לחזות את כל השפעותיו. יחד עם זאת ניתן לומר בביטחון רב כבר עתה כי מדובר בשעת מבחן למדינות העולם ובתוכן ישראל, לענף התעופה ולאל על".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בשבוע שעבר פנה יו"ר ההסתדרות בר-דוד לראש הממשלה, לשר התחבורה ולשר התיירות, וקרא להם לקיים דיון דחוף במטרה למנוע את קריסתן של חברות תעופה ישראליות. ​